Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Візит представників Німецького культурного центру Гете-інституту

Візит представників Німецького культурного центру Гете-інституту

18.10.2006 15:01

Запорізький національний університет з робочим візитом відвідав: Заступник директора, керівник мовного відділу Німецького культурного центру Гете Інституту в м. Київ пан Вернер Вьолль, координатор проекту «Центри вивчення німецької мови» Андреа Йост та її асистент Світлана Журавльова.

Гості прибули з метою подальшого розвитку відносин між Центром вивчення німецької мови при ЗНУ та Німецьким культурним центром Гете-інституту в м. Київ. Вони обговорили умови подальшого співробітництва з нашим ВНЗ, висловивши низку побажань.

"Треба активізувати роботу центру при вашому університеті, пробудити його до життя," - наголосив Вернер Вьолль, підкресливши, що всього 30 слухачів, які сьогодні його відвідують - це замала кількість для такого міста як Запоріжжя.

Він розповів, що в Німеччині існує Гете-інститут, який має 120 представництв у 80 країнах світу. Одне з них знаходиться в Україні. Мережа центрів з вивчення німецької мови в Україні складається 14 одиниць. Це не філії Гете-інституту, а самостійні організації, які входять до складу різних ВНЗ. Їх призначення - популяризувати німецьку культуру, зокрема, надавати можливість усім бажаючим відвідувати курси з вивчення німецької мови. Німецька сторона уважно слідкує за діяльністю центрів, намагаючись мінімально втручатися в їхні справи .

Проректор ЗНУ з наукової роботи професор Віктор Захарович Грищак розповів, що в нашому університеті традиційно підтримуються тісні зв'язки з Німеччиною: наприклад, досить плідне співробітництво з німецькими колегами зав'язалось у науковців факультету соціальної педагогіки і психології.

Ректорат ЗНУ завжди йде на зустріч будь-яким ініціативам у плані розвитку міжнародних відносин, якщо вони йдуть на користь нашим студентам і викладачам, слугують підвищенню рівня знань і сприяють науковим дослідженням.