Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародна економічна конференція у ЗНУ

Міжнародна економічна конференція у ЗНУ

25.10.2006 13:33

На економічному факультеті Запорізького національного університету відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів”.

Її співорганізаторами виступили Запорізький національний університет, Запорізька обласна державна адміністрація, В’ятський національний університет (Росія), Карачаєво-Черкеська державна технологічна академія (Росія).

Усього на конференцію було заявлено 112 доповідей представників вищих навчальних закладів України та Росії. Зокрема, до Запоріжжя прибули гості з Дніпропетровська, Донецька, Києва, Львова, Миколаєва, Харкова, а також із АР Крим (із Сімферополя). Серед них – доктор економічних наук, професор Леонід Мельник (Дніпропетровський державний аграрний університет), кандидат економічних наук, доцент Михайло Куссій (Таврійський національний університет імені Дмитра Вернадського), кандидат економічних наук, доцент Ірина Козак (Київський національний економічний університет імені Гетьмана) та багато інших.

Конференція розпочалася із виступу начальника обласного фінансового управління Запорізької обласної держадміністрації Сергія Медведя. У своїй промові він нагадав усім присутнім, що вже вдруге вони збираються на міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену трансформаційним процесам у державі та регіонах, у цих гостинних стінах і підкреслив, що обласна державна адміністрація і надалі планує бути співорганізатором в проведенні подібних наукових заходів. Від імені ректорату Запорізького національного університету із привітальним словом до гостей звернувся проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ Володимир Волков. А декан економічного факультету, кандидат економічних наук, доцент Емілія Прушківська подякувала гостям за плідну співпрацю із нашим університетом і відзначила актуальність провідної теми конференції для сучасного економічного життя України.

Проведення конференції Емілія Василівна прокоментувала так:

- Сьогодні Україна отримала статус держави з ринкової економікою. Але ще дуже багато необхідно зробити для того, щоб ринкові відносини стали домінуючими у нашій системі. Є й теоретичні, й практичні проблеми, повязані з цим. Метою ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів” було обговорення актуальних проблем, що стосуються формування ринкових відносин в Україні. Якщо ці питання не вирішуватимуться на теоретичному рівні, результат ми відчуємо на практиці. Науковці працювали у таких секціях: «Проблеми і перспективи розвитку фінансово-кредитного механізму в економіці», «Теорія і практика обліку, аналізу, аудиту: сучасний стан, актуальні проблеми та перспективи розвитку», «Моделювання економічних систем в умовах невизначеності», «Теоретичні проблеми трансформаційних процесів в економіці України». Під час роботи секцій велися дуже жваві дискусії, конструктивні діалоги. Цікавими були виступи як досвідчених, так і молодих науковців. Останні, до речі, висловлювали досить прогресивні погляди на вирішення тих чи інших проблем, звучало безліч раціональних суджень. І це зрозуміло, адже молодь на собі не відчула вплив адміністративно-командної системи, тож є незаангажованим прошарком населення, як зараз прийнято говорити.

У доповідях учасників конференції знайшли відображення результати досліджень системних характеристик економіки, підкреслювалась складність їхньої оцінки в умовах ринкової трансформації, зумовлена великою кількістю різноманітних нелінійних зв'язків між елементами сучасної економічної системи. Першочерговими у сучасних економічних дослідженнях стали питання соціального спрямування, урахування людського фактору.

Нові математичні методи моделювання соціально-економічних процесів, про які йшла мова на засіданні третьої секції, такі як семантичне моделювання, нейронні мережі, методи нечіткої математики, логіко-ймовірнісні та інформаційно-статистичні методи, дозволяють враховувати зазначені особливості економічних систем у трансформаційний період.

Під час роботи конференції працівниками Наукової бібліотеки ЗНУ було організовано виставку літератури, присяченої різним аспектам економіки. Крім роботи науково-практичних секцій, до програми конференції входила і культурна програма – екскурсія островом Хортицею та музеєм Дніпрогесу. На усіх гостей заходу дуже велике враження справив культурний центр «Хортиця», багато хто з них побував тут уперше, і всі із задоволенням провели час, насолоджуючись духом козацької старовини.

За словами члена оргкомітету, викладача кафедри економічної кібернетики Дмитра Очеретіна, ця конференція, порівняно з тогорічною, відзначена дещо вищим рівнем проведення та зміщення акцентів у тематичному плані: зараз у центрі уваги наукової спільноти теми, повязані з аграрним сектором, зокрема із фермерськими господарствами, і виходом економічних ресурсів з тіні, що свідчить про позитивні тенденції в економічному житті нашої країни та про актуальність обраних для дослідження тем.

За результами роботи ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів” було прийнято резолюцію, в котрій, зокрема, зазначено рішення зробити проведення на економічному факультеті ЗНУ міжнародних науково-практичних конференцій з проблем трансформаційних процесів в економіці – регулярними.