Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Осіння академія НАTO

Осіння академія НАTO

01.11.2006 14:09

24-26 жовтня в Донецькому національному університеті відбулася Осіння Академія НАТО, що мала назву „НАТО, Європа та проблеми регіональної безпеки у глобальному світі”. У роботі Академії взяв участь доцент кафедри цивільного права, кандидат юридичних наук Георгій Самійленко. До ЗНУ він повернувся із Сертифікатом учасниками асамблеї, який був вручений йому під час урочистостей з нагоди підбиття підсумків триденного заходу.

Організаторами асамблеї виступили – Міністерство закордонних справ України, Міністерство освіти і науки України, велика кількість ВНЗ, зокрема, Інститут міжнародних відносин при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а також ті установи, які займаються проблемами вступу нашої держави до НATO. Захід проходив під егідою ОБСЄ.

Під час Академії розглядалися численні питання глобальної та регіональної безпеки, стратегія євроатлантичної інтеграції України напередодні Ризького саміту НАТО в листопаді 2006 року. Учасниками Академії були представники міжнародних місій, наукових та навчальних інститутів, Центру інформації і документації НАТО в Україні, громадських організацій.

Чимала кількість доповідей прозвучала від представників Донецького національного університету, Інституту міжнародних відносин при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та працівників профільних Міністерств.

Георгій Валерійович, який представляв на асамблеї ЗНУ, брав участь у дискусіях з приводу основного питання заходу – вступу України в НATO. «У мене залишилися найприємніші враження від цієї поїздки», - підкреслив учений. Крім участі в асамблеї, Георгію Самійленку вдалося провести ряд корисних зустрічей, у ході яких було досягнуто чимало домовленостей. Наприклад, один із представників Міністерства закордонних справ України включив кількох науковців ЗНУ у список осіб, які матимуть можливість пройти стажування у їхньому Міністерстві та за кордоном (за умови володіння іноземною мовою та дослідження тематики, що певним чином стосується питань вступу України в НATO).

Марічка КАНЦЕЛЯРИСТ