Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Засідання Вченої ради ЗНУ

Засідання Вченої ради ЗНУ

01.11.2006 13:47

Традиційно наприкінці місяця, у ЗНУ пройшло засідання Вченої ради. На ньому обговорили кілька питань, які стосувалися стану та перспектив навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців у ЗНУ, результатів роботи комісії Контрольно-ревізійного управління Запорізької області в нашому університеті та інших питань.

З доповіддю про стан та перспективи навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців у нашому університеті виступив проректор ЗНУ з навчальної роботи Олександр Бондар. Зокрема, він підкреслив такі факти. Перевірка, проведена навчальним відділом ЗНУ, показала, що майже з усіх дисциплін на факультетах наявний повний пакет навчально-методичного забезпечення. Проректор відзначив філологічний та біологічний факультети, а також окремі кафедри: фізичного матеріалознавства, ділової іноземної мови, теорії та практики менеджменту, політології, культурології, методики викладання філологічних дисциплін і міжкультурної комунікації. В університеті розробляються електронні версії потрібних пакетів документів. Обов’язковою складовою щоденної роботи залишається впровадження кредитно-модульної системи.

Після виступу Олександра Григоровича на засіданні йшлося про завдання, що стосуватимуться вдосконалення навчально-методичного комплексу дисциплін з урахуванням вимог кредитно-модульної системи організації навчального процесу та потреб належного навчально-методичного забезпечення самостійної та індивідуальної роботи студентів. Також було заплановано розглянути питання методики організації змісту й контролю самостійної та індивідуальної роботи студентів на засіданнях, методичних семінарах кафедр та науково-методичних радах факультетів; забезпечення підготовки та своєчасної передачі до інформаційно-обчислювального центру навчально-методичних матеріалів з дисциплін перших курсів для їх розміщення на web-сервері ЗНУ; проведення аналізу навчальних планів щодо доцільності включення до їхнього змісту окремих навчальних дисциплін, самостійно вибраних студентами, та можливостей їхнього належного навчально-методичного забезпечення та інше.

На засіданні Вченої ради рекомендували до призначення на посаду професора, завідувача кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин – Віктора Ляха, професора, завідувача кафедри зоології – Валентину Бовт, завідувача кафедри німецької та романської мов – Євгенію Москаленко, професора, завідувача кафедри теорії та практики перекладу – Юрія Зацного, професора кафедри романської філології Анатолія Алексєєва, професора, завідувача кафедри імунології та біохімії – Олександра Фролова. А також рекомендували до присвоєння звання «доцент» кандидата фізико-математичних наук Олену Звьоздочкіну (кафедра математичного моделювання), кандидата історичних наук Олега Приймака (кафедра теорії та практики управління) та кандидата філологічних наук Олександру Ніколову (кафедра зарубіжної літератури).

Про результати роботи комісії Контрольно-ревізійного управління Запорізької області в нашому університеті доповідав головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик. Він зазначив, що перевірка тривала півтора місяця. Стосувалася вона найрізноманітніших галузей діяльності Запорізького національного університету: фінансової, господарчої, навчальної тощо. «Переважна більшість недоліків, що були виявлені під час ревізії, відразу ж були усунені», - підкреслив Василь Федорович. Власне, вони стосувалися виплат соціальних стипендій, роботи автогосподарства ЗНУ, введення бухгалтерського обліку та іншого. Що цікаво, перевірялася не лише діяльність окремих підрозділів університету, але й посадових осіб. Наприклад, досить ретельно перевіряючі вивчали план роботи ректора ЗНУ Сергія Тимченка: чи не збігаються у часі його відрядження із читанням ним лекцій тощо. Перший проректор ЗНУ Федір Турченко додав, що такої кількості перевірок університету одночасно кількома службами, мало хто пам’ятає: КРУ в Запорізькій області, прокуратура, управління боротьби з економічної злочинністю, управління боротьби з організованою злочинністю, Інспекція по цінах Запорізької обласної державної адміністрації, Контрольно-ревізійний відділ Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Територіальна державна інспекція праці, двічі до ЗНУ з перевіркою приїздила комісія Міністерства освіти і науки України, яка спочатку перевіряла факультет фізичного виховання, а потім університет в цілому, працювали комісії з охорони природи, охорони навколишнього середовища, пожежної служби, архітектури та інші.

Наразі фінансовий стан Запорізького національного університету є стабільним, заходи щодо його зміцнення тривають. І це незважаючи на той факт, що втричі підвищилися витрати на електроенергію та теплоносії. Цю позитивну динаміку відповідні служби планують підтримувати й надалі.

Марічка КАНЦЕЛЯРИСТ