Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Робота Юридичної клініки ЗНУ

Робота Юридичної клініки ЗНУ

06.11.2006 15:17

Про функціонування у Запорізькому національному університеті юридичної клініки говорилося чимало. За останні кілька років цей підрозділ активно напрацьовував популярність. Надання безкоштовної юридичної допомоги соціально незахищеним верствам населення; практичне навчання студентів юридичного факультету: розгляд конкретних справ, складання процесуальної документації; правова освіта населення – все це лишилося основними завданнями реорганізованої громадської приймальні «Юридична клініка ЗНУ».

Завдяки програмі «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» наш університет отримав грант на удосконалення роботи «Юридичної клініки ЗНУ»: проведення її ремонту та закупку оргтехніки. Тепер вона розташовуватиметься не у п’ятому корпусі, як раніше, а в окремому приміщенні по вулиці Залізничній, 22 (з лівого боку третього гуртожитку). Вже за останні місяці фахівцями клініки – а це кілька десятків найкращих студентів юридичного факультету, які працюють під пильним керівництвом висококваліфікованих викладачів – було розглянуто чимало справ, надано безліч усних консультацій.

За словами координатора клініки доцента кафедри історії та теорії держави і права Олександра ГАНЗЕНКА, більшість із розглянутих справ стосувалися порушення права соціального забезпечення (в тому числі пенсійного), із сфери цивільного права (особливо сімейного, зокрема про стягнення аліментів матерями-одиначками), трудового права (незаконне звільнення, обчислення пенсій), адміністративного права (оскарження дій органів державної влади).

Неабияку роль у відродження роботи відіграла і ректорська ініціатива: Сергій ТИМЧЕНКО як кандидат юридичних наук усвідомлює необхідність функціонування подібного підрозділу при університеті як фахівець справи. В подальших планах Юридичної клініки – відкриття її підрозділів при університетських філіалах, наприклад, при Кримському факультеті фізичної культури, спорту та туризму, а також у Запоріжжі. А ще за ініціативи викладачів нашого факультету, зокрема Петра ХРЯПІНСЬКОГО, Тетяни КОЛОМОЄЦЬ та інших зараз триває робота над створенням громадської організації «Запорізький правничий альянс», робота якої буде безпосередньо пов’язана з Юридичною клінікою ЗНУ.

А поки що у громадській приймальні щовівторка та щочетверга триває прийом громадян: про клініку в Запоріжжі відомо вже багатьом. До того ж її координати вже можна знайти в багатьох методичних посібниках, збірниках Асоціації юридичних клінік України. Зокрема, у першому систематизованому виданні про діяльність подібних організацій у нашій державі «Мережа юридичних клінік України: ретроспективи та перспективи». В Україні все активніше впроваджується Юридична клінічна програма, яка знайшла підтримку Міністерства освіти і науки України, а значить і у наших попереду – чимало досягнень.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ