До Запорізького національного університету завітали відомі українські письменники Павло Вольвач, Борис Гуменюк та Степан Процюк. Вони презентували проект «Інша література». Організатором цього заходу виступив філологічний факультет ЗНУ.
У рамках візиту до ЗНУ митці українського слова зустрілися з першим проректором ЗНУ Федором Турченком та поспілкувалися із колективом навчального закладу.

Зустріч із викладачами, студентами та співробітниками університету пройшла у форматі живого спілкування. На почату заходу Павло Вольвач від імені всіх присутніх подякував деканові філологічного факультету, доценту Тамарі Хом’як та помічникові ректора із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Галині Микитів за організацію заходу і зазначив:
- Ми приїхали, щоб поспілкуватися з потенційними читачами та викладачами, які саме і виховують у студентів потяг до слова. І не просто так, а й маючи інформаційний привід – презентацію проекту «Інша література». Під цією назвою розуміється література, котра розрахована на маси, на всі прошарки населення та на всі вікові категорії.
Борис Гуменюк з приводу візиту до нашого університету зауважив: «Можна бути хорошою людиною навіть не читаючи книг, але, як кажуть в одному романі: «Побачте різницю», – спробуйте почитати і відчути, як книжка вас змінює. Література росте з того самого кореня, що й релігія. А з чого саме? З того, що людина замислюється над питаннями життя і смерті. Так само і в літературі людина шукає ці відповіді по цей день. Оці пошуки – це і є мистецтво, це і є література».

Письменники відзначили, що на сьогодні на українському книжковому ринку домінує розважальне чтиво, яке ні до чого не зобов’язує, видається в гламурному дискурсі. Та, водночас, попередили, що існує дві літератури – висока і гламурна. Кожна має право на існування. І ніхто не може нав’язувати іншим свої смаки. Зрозуміти, в чому саме полягає «іншість» їхньої літератури було можливо із зачитаних уривків із романів «Лук’янівка» Бориса Гуменюка, «Кляса» Павла Вольвача та «Тотем» Степана Процюка.
Після цього бажаючі мали змогу поставити письменникам запитання. Із приводу зауваження Бориса Гуменюка щодо того, що письменником може бути лише той, хто друкується і кому уже за сорок років, навіть спалахнула дискусія. На питання щодо орієнтації літератури на маси, письменники відповіли, що їхні твори адресовані всім, хто вміє читати. І додали, що вважають свої твори надто «живими», щоб вносити їх до хрестоматії. Гуменюк від імені усіх письменників позитивно висловився про критику, як про дуже важливе явища у творчості письменників.
Говорили і про плани. Наприклад, Павло Вольвач зараз працює над перекладом своїх творів на російську мову.

Працівники Наукової бібліотеки ЗНУ на чолі з її директором Валентиною Герасимовою влаштували до цього заходу тематичну книжкову експозицію. Крім того, усі бажаючі мали змогу придбати книжки письменників із їхніми автографами.
Наприкінці зустрічі до усіх присутніх звернулася декан філологічного факультету, доцент кафедри української літератури Тамара Хом’як: «Коли наші студенти тільки почули про приїзд до університету відомих письменників, за творами яких писали курсові та дипломні роботи, то, перш за все, сприйняли цей захід як чергову навчальну лекцію. Та під час спілкування у нас створилася дружня тепла атмосфера взаєморозуміння, і бесіда проходила дуже невимушено. Тож я хочу від імені усіх своїх колег та студентів подякувати нашим шановним гостям за їхній приїзд та сподіваюсь, що у майбутньому такі зустрічі стануть доброю традицією для нашого факультету».
Марія КОЗЛОВСЬКА, Марина КАЛІНІНА, Таміла ТАРАСЕНКО