Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний семінар «Незалежне тестування рівня знань з французької мови»

Міжнародний семінар «Незалежне тестування рівня знань з французької мови»

28.11.2006 17:07

Сьогодні у ЗНУ відкрився семінар для викладачів та шкільних вчителів французької мови, який має на меті покращити методики оцінювання знань учнів та студентів. Він триватиме три дні, та передбачає майстер-класи експерта міжнародного центру педагогічних досліджень Жіля Бретона, які будуть корисні педагогам у їхній подальшій діяльності.

Відкрив семінар ректор ЗНУ, доктор історичних наук, кандидат юридичних наук, професор Сергій Тимченко. Він зазначив, що проведення цього заходу є почесним правом для університету, і наголосив, що за 44 роки існування факультету іноземної філології наш ВНЗ випустив багато висококваліфікованих фахівців з французької мови. До речі, зараз цей факультет очолює його колишня випускниця Катерина Ружин. Також ректор розповів про активну співпрацю нашого університету з Французькою республікою. Наприклад, у 1996 – 1997 на базі ЗНУ проходила спільна акція «Вчителі без кордонів».

Слово також взяв аташе з питань співробітництва в галузі французької мови посольства Франції в Україні Серж Белліні. Він говорив про проблеми незалежного тестування знань з французької мови.

Про мету семінару розповіла головний спеціаліст департаменту розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Міністерства освіти та науки України Оксана Коваленко. Сама мета полягає в тому, щоб виробити єдине наповнення для загальноукраїнського іспиту з французької мови, який складатимуть випускники шкіл. Протягом семінару сформується ініціативна група педагогів, яка і буде цим займатись. Вже у 2007 році планується апробація тестів на базі якоїсь однієї школи, а в кінці 2008 – на базі цілого регіону. Якщо апробація буде вдалою, то у 2009 році всі бажаючі випускники по всій Україні зможуть скласти єдине тестування з французької. Активну участь у підготовці та проведенні семінару взяли співробітники факультету іноземної філології. Особливо на міжнародному семінарі відзначили його декана Катерину Ружин, завідувача кафедри романської філології Ірину Шаргай та інших.

Після урочистого відкриття семінару, вчителі та викладачі розпочали роботу по секціях. А майстер-класи на них чекатимуть завтра.

Наталя ЖЕЛНОВА