Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вечір пам’яті Івана Франка

Вечір пам’яті Івана Франка

28.11.2006 17:00

У Запорізькому національному університеті пройшов вечір, присвячений 150-річчю від Дня народження Івана Франка «Я син народу, що вгору йде». Ініціатором цього заходу виступив філологічний факультет нашого ВНЗ.

Цей захід можна вважати заключним у цілій низці інших, присвячених ювілею славетного Кеменяра, що пройшли у нашому університеті. Зокрема, можна згадати презентацію книги професора кафедри загального і слов’янського мовознавства Віктора Чабаненка «Моя Франкіана», цикл лекцій, прочитаних нашими викладачами у школах міста, та «Франківські читання», організовані деканом факультету, доцентом Тамарою Хом’як.

Ведучі – магістр філологічного факультету Вікторія Ковпак та третьокурсник Андрій Паливода – розпочали свято спогадами Івана Франка про власне дитинство та порівнянням «Прологу» до поеми «Мойсей» із «Заповітом» Тараса Шевченка. Потім доцент кафедри української мови Тарас Шевченко продекламував початок цієї поеми та додав: «Мало читати твори Шевченка і Франка, потрібно ще мати такий же дух, як у титанів української культури. Потрібно так само любити свою країну і бажати принести їй користь, лише тоді можна зробити щось дійсно велике».

Вечір продовжився виступом студентів філологічного факультету: першокурсниць Яніни Кошель, Евгенії Лебедєвої, Валерії Кремейчук, Ілони Коваленко та Олени Сацької і третьокурсниць Тетяни Ніколаєвської, Анастасії Євюкової, Ірини Драчевської, Антоніни Черняєвої, Юлії Самойленко, Надії Підлісної, Анастасії Кондратової, Марини Хомич та третьокурсника Максима Теплохіна. У їх виконанні пролунали найвідоміші вірші Франка. Також Анна Дмитренко (третій курс, філологічний факультет) заспівала пісню «Червона калина, чого в лузі гнешся?». А володар мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», лауреат, дипломант і призер численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів, відомий запорізький співак, композитор-пісняр Анатолій Сердюк під власний акомпонемент виконав пісню на слова Івана Франка «Ой, ти дівчино, з горіха зерня».

На завершення вечора ведучі подякували усім його учасникам та декану філологічного факультету, доценту Тамарі Хом’як за створення сценарію, режисуру і постановку заходу.

Таміла ТАРАСЕНКО