Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вручення патенту, нові умови прийому та інше у полі зору членів Вченої Ради

Вручення патенту, нові умови прийому та інше у полі зору членів Вченої Ради

29.11.2006 15:12

На черговому засідання Вченої Ради ЗНУ було розглянуто чимало важливих питань. Зокрема, вони стосувалися обговорення проекту нових умов прийому до університету, кадрових питань тощо.

Вчена рада ЗНУ рекомендувала до присвоєння вченого звання «доцент» кандидата біологічних наук Валерія Горбаня (кафедра зоології), на рахунку якого вже більше сорока праць. А також ректор вручив команді вчених з біологічного факультету, у складі Валентини Бовт, Віталія Єщенка, Наталії Григорової та інших, патент на корисну модель, яка стосувалася розробок пристрою для визначення рівня інсуліну в організмі людини.

З питань, що стосувалися роботи приймальної комісії, виступив її відповідальний секретар, декан історичного факультету, доцент Віктор Ткаченко. В першу чергу, він відзначив, що після перевірки роботи приймальних комісій в Україні Міністерством освіти і науки, наш університет не потрапив до списку порушників. Кілька інших запорізьких ВНЗ зафіксовані у ньому. В обговоренні цієї теми було проаналізовано проект правил прийому до ВНЗ на наступний рік. У цілому вони не дуже відрізняються від цьогорічних. Обіцяне зовнішнє тестування поки що не набуватиме обов’язкового характеру, а залишатиметься вибірковим: з кількох дисциплін.

Серед інших питань, що розглядалися на засіданні були й ті, що стосувалися рекомендації до друку навчальної літератури, узгодження списку кандидатів на здобуття премії для молодих учених НАН України за кращі наукові роботи (серед затверджених кандидатур – Валерій Горбань, Галина Турченко та Сергій Терно). Також присутні затвердили кандидатур студентів на отримання іменної одноразової стипендії, започаткованої благодійною організацією «Фонд братів Кличків» та ВАТ «САН Інтербюро Україна». До списку увійшли: третьокурсники – з факультету соціальної педагогіки та психології Олександра Біленька, з біологічного факультету – Інна Деревинська, з математичного – Віталій Черновалюк, з факультету фізичного виховання – Ольга Савченко, з юридичного – Михайло Віхляєв, з історичного – Катерина Клочко, з філологічного – Анна Дмитренко, з економічного – Сергій Бестер та з факультету менеджменту – Кристина Горбань.

Марічка Канцелярист