У Запорізькому національному університеті відбулися установчі збори Наукового студентського товариства ЗНУ, на яких було утверджене його Положення, обрано голову. Ним став студент юрфаку Павло Лютиков. Також на зборах заслухали звіт голови ініціативної групи НСТ про роботу товариства за період з квітня по жовтень 2006 року.
Захід розпочався з реєстрації учасників зборів. Усього попередньо було подано 122 заяви про участь у зборах, а зареєструвалося 111 осіб. Тому збори вирішили вважати легітимними, так само, як і всі ухвалені на них рішення. На початку роботи більшістю голосів було обрано робочий президіум, до якого увійшли заступник декана факультету іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент Русудан Махачашвілі, спеціаліст другої категорії науково-студентського сектору Ірина Христич та студентка факультету соціальної педагогіки та управління Ганна Гаврилова. Також присутнім були представлені почесні гості свята: перший проректор ЗНУ, професор Федір Турченко, помічник ректора з гуманітарної освіти та виховання Наталія Воронова, заступник декана юридичного факультету з навчальної роботи, професор Тетяна Коломоєць, заступник декана фізичного факультету Ольга Ананьїна, начальник відділу гуманітарної освіти та виховання Олексій Фурса, голова студради Іван Корсун.
Спершу слово надали першому проректору ЗНУ, професору Федору Турченку. У своїй промові він підкреслив, що вітає всіх учасників зборів від імені ректора університету. Сам Сергій Михайлович прагнув неодмінно взяти участь у цьому заході, і лише приїзд важливого гостя університету – Надзвичайного і Повноважного Посла Франції, – що збігався за часом з установчими зборами змусив ректора пропустити їх. На підтвердження своїх слів Федір Григорович розповів присутнім, що свого часу сам Сергій Тимченко очолював під час свого навчання Наукове студентське товариство Полтавського педагогічного інституту. А ще він від імені усієї адміністрації нашого ВНЗ побажав молодим науковцям творчої наснаги і передав їм пропозицію ректора. Сергій Михайлович планує у квітні наступного року провести наукову студентську конференцію «Наш університет», на якій сподівається побачити різноманітні наукові розвідки та проекти представників усіх факультетів ЗНУ (наприклад, історики могли б звернутися до минулого рідного університету, менеджери запропонувати проекти щодо збереження та примноження його бюджетних коштів, біологи розробити план озеленення студмістечка тощо). «Переможці в усіх номінаціях будуть нагороджені солідними сумами», – підкреслив Федір Григорович.
Із доповіддю про роботу Наукового студентського товариства з квітня по грудень 2006 року виступив голова ініціативної групи НСТ, студент факультету соціології та управління Андрій Горбенко. Він підкреслив, що за цей час була пророблена чимала організаційна робота, зокрема, розроблене «Положення» та створені осередки НСТ на 12 факультетах університету. «Тепер справа за вами, за усіма, хто хоче займатися науковою діяльністю», – підкреслив він наприкінці своєї промови.
Надалі слово взяв голова осередку НСТ на історичному факультеті Кім Гуленко. Він коротко розповів присутнім про зміст «Положень»: перспективи розвитку НСТ, основні напрямки його праці, права та обов’язки його членів та символіка товариства – і запропонував проголосувати за їх прийняття. Більшість присутніх під час голосування підняли сої мандати за цей варіант «Положень».
Наступним пунктом програми були вибори голови Товариства. Слово попросила професор Тетяна Коломоєць. Вона перерахувала досягнення одного із кандидатів, п’ятикурсника юридичного факультету Павла Лютикова: 37 наукових публікацій, співавторство у двох наукових посібниках, участь у п’яти конкурсах обласного рівня та у всеукраїнських олімпіадах, виграш у факультетській номінації «Студент-науковець -2006» бліц-опитування проведеного на факультеті до 17-річчя юридичного факультету.
Другий кандидат на посаду голови Наукового товариства ЗНУ поводився досить оригінально: перерахувавши основні пункти своєї програми (створення Інтернет-ресурсу «Студенти-науковці», налагодження зв’язків із науковими товариствами інших ВНЗ, залучення до спільних проектів членів Товариства), він наприкінці виступу оголосив, що знімає свою кандидатуру та віддає голоси своїх потенційних виборців Павлу Лютикову. «Для мене головне – команда, будь-який натяк на антагонізм зруйнує наші починання. Я прагну, щоб наше Товариство було монолітним і щоб кожен його член, не залежно від посади, брав активну участь у його функціонуванні»,– саме так пояснив він здивованій аудиторії своє рішення. Кандидатура Павла Лютикова була затверджена більшістю голосів («за» –64, «проти» –3, «утримались» – 18). Новообраний голова НСТ закликав усіх присутніх до плідної співпраці та сказав, що у найближчих планах Товариства проведення круглого столу «ВІЛ/СНІД: новий погляд» та факультетських інтелектуальних змагань, присвячених питанням, котрі хвилюють студентів.
Таміла ТАРАСЕНКО