Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 15-річчя економічного факультету

15-річчя економічного факультету

08.12.2006 19:31

Сьогодні в актовій залі ЗНУ відбулися урочистості з нагоди 15-річного ювілею економічного факультету. Привітати його прийшли представники ректорату ЗНУ, відомі банкіри, фінансисти та випускники.

У вступному слові декан економічного факультету, доцент Емілія Прушківська, щиро привітала усіх зі святом, зазначивши, що 15 років – не дуже велика дата, зважаючи, скажімо, на розвиток і становлення наукових шкіл, але якщо поглянути на цей вік з точки зору росту самого факультету, відразу стає очевидно, що зроблено чимало.

Від імені керівництва Запорізького національного університету факультет привітав перший проректор ЗНУ, професор Федір Турченко. Зокрема, він зазначив:

- Шановні економісти! Сьогодні випускники вашого факультету – його слава та надія – працюють у галузі економіки нашої держави. Ваші викладачі – відомі і поважні вчені. За вашими студентами – економічне майбутнє нашої України. Економічний факультет зараз знаходиться на піднесенні, і він – один із кращих в університеті.

Особливу подяку на святі висловили викладачам та співробітникам, які стояли у витоків економічного факультету: кандидату економічних наук, доценту кафедри фінансів та кредиту Євгену Бєлому, кандидату економічних наук, доценту кафедри економічної теорії Івану Колобердянку, кандидату економічних наук, доценту кафедри обліку і аудиту Володимиру Цуркану, кандидату економічних наук, доценту кафедри обліку і аудиту Володимиру Трохіну, старшим викладачам кафедри обліку і аудиту Лідії Короткій і Валентині Гончаровій, старшому викладачеві кафедри економічної теорії Володимиру Ващенку, заступникові керівника відділу з навчальної роботи Людмилі Комісаровій.

Вітаючи факультет, його перший декан, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії Іван Колобердянко, згадав трохи історію: «Від 1991 року ми пройшли дуже довгий шлях становлення. Особисто я у виші працюю з 1971 року. І пишаюся тим, що брав участь у заснуванні нашого факультету, який сьогодні є самодостатнім, доволі розвинутим, - підкреслив Іван Іванович. Згадала про історію і заступник керівника відділу з навчальної роботи Людмила Комісарова. Вона розповіла, що сьогодні ми святкуємо не лише 15-річчя факультету, але й 10 років першому випуску (52 спеціалісти!) кафедри обліку та аудиту. За ці 10 років заочне відділення факультету випустило 1076 студентів, з яких 61 особа отримала диплом з відзнакою, а сама кафедра обліку і аудиту випустила близько 600 студентів-заочників. Крім того, саме 5 років тому на факультеті відкрили спеціальність «Економічна кібернетика».

Свої привітання мали змогу висловити і партнери економічного факультету: його друзі та колеги-практики. Наприклад, директор запорізької філії АКБ «Дельта банк» Дмитро Сичов, вітаючи іменинників, подарував кафедрі фінансів та кредиту персональний комп’ютер, а також побажав студентам сумлінно опановувати навчальні дисципліни та успішно втілювати знання їх на практиці. «Ви, на мій погляд, обрали найголовніший у житті фах, фах фінансиста. Якщо раніше долі світу вирішувалися на полях битв, то тепер вони вирішуються на радах директорів корпорацій, банків, бірж. Тож фінанси – це кров економіки, а ми з вами – її мозок, який керує світовим рухом. – зазначив, виступаючи Дмитро Сичов.

Також привітала факультет представник торгового дому «Мегаполіс» Оксана Кампек. Вона зазначила, що їхня організація дуже зацікавлена у молодих креативних спеціалістах. А на ювілей факультетові Оксана Кампек вручила дві путівки на курорт до Карпат, які дістануться студентам-переможцям конкурсу наукових робіт, приуроченого до 15-річчя факультету. Його підсумки підбиватимуть 25 грудня, але призи для першого та другого місць – вже є. У своєму виступі представник АКБ «Надра» керівник групи по роботі з корпоративними клієнтами, випускниця магістратури економічного факультету Юлія Пасхіна, відзначила:

- Ці університетські стіни підготували дуже багато відомих зараз економістів, і готуватимуть їх і надалі. Як представник банку «Надра» я запрошую усіх до нас на роботу, бо впевнена, що ви – майбутні професіонали своєї справи. Як випускниця факультету говорю, що саме тут я отримала потрібний обсяг знань. Бажаю усім студентам наполегливо вчитися, адже щодня з’являються нові дослідження, проекти і ви повинні орієнтуватися у цих нововведеннях. Я дуже дякую усім викладачам факультету, ви для нас завжди лишатиметесь взірцем, низький вам уклін!

Також на святі від імені ректорату декан факультету Емілія Прушківська «За сумлінну працю» вручила викладачам Подяки. Першими нагородили представників кафедри обліку і аудиту. Володимир Трохін (його загальний стаж – 55 років, а педагогічний – 41), вітаючи факультет, цитував Тютчева та одного з лауреатів Нобелівської премії, який писав: «Вся наша наука поміститься на долоні, але ж це треба зрозуміти», а також висловлював захоплення від непересічних знань студентів, зокрема, Анни Верещак, яка нещодавно у одному з конкурсів отримала гран-прі у розмірі 20 тисяч євро. Декан вручила Подяку і Лідії Короткій, яка має загальний педагогічний стаж – 33 роки, а на факультеті працює 14 років; Володимиру Цуркану (26 років працює в університеті, загальний стаж – 33 роки), Валентині Гончаровій («головному аудитору» міста із загальним стажем роботи 23 роки, із них 15 – на факультеті).

Серед нагороджених представників кафедри економічної теорії на сцену запросили Івана Колобердянка (35 років в університеті), Володимира Ващенка (загальний стаж – 29 років, з них 14 – на факультеті), Наталію Огієнко (випускницю факультету, яка 8 років уже є його співробітником і скоро матиме звання кандидата економічних наук).

Від кафедри фінансів та кредиту відзначили роботу Євгена Білого, Володимира Бугая, Анатолія Кисланя та екс-декана Анатолія Кущика, який зараз працює над докторською дисертацією.

Також декан нагородила викладачів кафедри економічної кібернетики: в.о. її завідувача Наталію Максишко (30 років працює у ЗНУ, 5 – на факультеті), єдиного доктора наук факультету – Людмилу Сергєєву, Ігоря Козіна, Анну Бакурову та Тетяну Заховалко.

Крім того, за перемогу в конкурсі, проведеному за підтримки Державної податкової адміністрації на святі нагородили студентку економічного факультету Анну Анісімову.

Окремі спеціальні премії, подарунки та Почесні грамоти для студентів їм вручила заступник декана з гуманітарної освіти та виховання Оксана Болдуєва, якій декан факультету висловила особливу величезну подяку за організацію цього свята. «За активну участь у суспільній роботі факультету, за високі досягнення у навчанні» нагородили Катерину Яресько, «За активну участь у суспільній та науковій роботі факультету та за високі досягнення у навчанні» - Дмитра Онищенка, «За результатами інтелектуальної гри «Брейн-ринг» нагородили команду-переможницю «Максимум» на чолі з Максимом Шевченком, «За активну участь у спортивному житті факультету» - Дениса Гвоздика, Костянтина Капустяна та Сергія Похиленка. Також на святі нагородили «Золотий голос факультету» Анну Василенко.

Концертна програма свята була досить насиченою. На сцені виступали талановиті студенти: лауреат численних премій, учасниця всеукраїнських олімпіад Юлія Власенко, Людмила Сапрунова, Анна Власенко, танцювальна група «Експресія».

Свій поетичний подарунок декану Емілії Прушківській від імені усіх студентів факультету презентувала Юлія Шевченко:

Все студенты, будущие финансисты,
Бухгалтера, экономисты –
Все поздравляют наш факультет
С исполнением 15 лет.
За это время сделано много,
Хоть факультет еще молодой,
К эконому открыта дорога –
За это спасибо скажем душой
Вам, кто развивал его, строил:
Преподаватели, кандидаты наук,

Всем, кто жизнь нашу устроил –
Без декана мы как без рук!
Спасибо, за все, дорогие.
Пусть факультет наш растет,
Пусть имя звучит его гордо
И слава по вузу идет!

І на завершення свята на всіх чекав ювілейний феєрверк із яскравого конфеті та величезний торт із свічками, яким пригостили усіх присутніх.

Марічка КАНЦЕЛЯРИСТ