Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Слово, обрамлене видовищем

Слово, обрамлене видовищем

19.03.2007 15:35

В 17 березня в стінах ЗІДМУ пройшов запорізькій обласний фестиваль слем-поезії, в якому взяли участь семеро поетів, двоє із яких – із Запорізького національного університету.

Слем-поезія – це відносно нова течія в українській культурі, сенс якої полягає у театральному поданні віршів та створенні своєрідного перфомансу під час виступу. Так, у слемі перед автором ставиться завдання влаштувати таке собі театралізоване видовище, при якому він перевтілюється у роль справжнього актора. Йому треба задіяти і міміку, і гру інтонаціями, і жестикуляцію, а також заздалегідь вигадати для себе мізансцени.

Організатором фестивалю виступив Клуб української молоді (КУМ), відомий тим, що його члени організовують різного роду заходи, присвячені підтримці української мови в нашому місті (зокрема, в жовтні ними був зініційований в стінах ЗНУ рок-фестиваль «Голос»).

Правила для слему були доволі стандартними: порядок виступу авторів визначався шляхом жеребкування. Ведучий вечора – ді-джей радіо «Люкс FM» Єгор Вєдов – обрав з-поміж глядачів п’ятьох осіб. Вони оцінювали кожен виступ (давали від 1 до 10 балів), причому найменший та найвищий бал не враховувалися, а решта – додавалася до активу автора. Для виступу кожен учасник мав три хвилини. У разі перевищення ліміту, автора штрафували на 5 балів.

Попри те, що поняття «слем-поезія» поки що маловідоме для мешканців нашого міста, аудиторія, в якій проходив фестиваль, була вщерть заповнена, адже, окрім поетів, було вдосталь і просто охочих подивитися на літературний перфоманс. Зокрема, на захід завітали студенти філологічного факультету ЗНУ під керівництвом старшого викладача кафедри української літератури Юлії Кушнерюк.

Серед учасників фестивалю слем-поезії був і голова КУМу Олексій Вертер, а також - спеціальний гість із Києва, син директора видавництва дитячої книжки «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Тарас Малкович. За результатами голосування, в останній тур вийшли переможець поетичного конкурсу «Молоде вино» (підсумки якого було підбито нещодавно) Володимир Віхляєв і магістр заочного відділення філологічного факультету спеціальності російська мова та література Запорізького національного університету Володимир Клен. До речі, на рахунку останнього – вже чимало слем-змагань і взагалі літературних фестивалів багатьох містах України.

По завершенню фестивалю оголосили переможця: ним виявився Володимир Віхляєв. У якості призу він отримав імпровізований кубок у вигляді скульптури слона з чорної шкіри.

Враженнями від фестивалю слем-поезії ділиться Влад Клен:

- Все було організоване доволі непогано. У фінал вийшли ті, хто і повинен був вийти. Єдине, що на думку багатьох було не так, так це реакція публіки – не поетів, а випадкових людей, які потрапили на слем. Там була своя літературна тусовка, поруч з якою вони відчували себе не зовсім в своїй тарілці».

Олесь БАРЛІГ