Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На шляху до працевлаштування – поради фахівців

На шляху до працевлаштування – поради фахівців

20.03.2007 16:27

20 березня в актовій залі п’ятого корпусу ЗНУ відбувся семінар-тренінг «Як успішно започаткувати власну кар’єру правника». Мета заходу - за сприяння практикуючих юристів допомогти студентам – майбутнім правникам - зорієнтуватися у складностях, які очікуватимуть їх у зв’язку з працевлаштуванням.

Організаторами семінару-тренінгу виступили Наукове студентське товариство юридичного факультету та Запорізький осередок Ліги студентів Асоціації правників України. Голова останнього відкрив тренінг та зазначив, що його проведення має допомогти у спілкуванні представників різних юридичних інстанцій зі студентами-правознавцями. Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць наголосила, що бажає, аби студенти поповнили свій багаж знань корисною інформацією, яка допоможе їм у подальшій практиці.

Наступними, хто звернувся до студентства стали вже юристи-експерти. Першим з них виступив провідний практикуючий юрист Запоріжжя, член Асоціації правників Сергій Кравченко. Він зазначив, що, незважаючи на велику кількість практикуючих юристів, їх усе ж таки не вистачає, щоб забезпечити захист прав громадян. Також правник спрогнозував, що для юриста-початківця є типовим те, що, залучаючись до роботи за фахом, йому скоріше за все доведеться виконувати обсяг роботи, який перевищуватиме нормований робочий день. За його словами, це - цілком нормальне явище, яке має місце тому, що правнику треба набратися досвіду, перш ніж з гордістю носити звання «фахівець своєї справи». Сергій Кравченко попередив, що нерідко в судовій практиці доводиться звертатися до сфер знань, не передбачених освітніми курсами юридичного факультету. Додатково вивчати певні питання доведеться вже самостійно, адже від цього залежить те, наскільки яскраво практикуючий юрист вирішить те чи інше завдання.

Далі узяв слово заступник прокурора Ленінського району Запоріжжя, юрист першого класу Сергій Марченко. Він розповів, що нерідко зустрічаються випадки, коли юрист, упевнившись у своїх силах, вирішував відкрити власну юридичну фірму, але через кілька років знов повертався до прокуратури, адже саме там - справжня школа правництва. За його словами, не завжди робота правника виглядає так, як у підручниках з юриспруденції, до цього треба бути готовим. Сергій Марченко попередив, що робота юриста вимагає неабиякої дисциплінованості.

З точки зору адвоката Михайла Мінаєва (котрий виступив третім експертом), постійна самоосвіта і відсутність вільного часу – все це є супутніми явищами роботи юриста. Він розвінчав міф про те, що адвокати мають велику заробітну плату. Складності, які Михайло Мінаєв окреслив у роботі правника-початківця, полягають, в основному, у налагодженні справпраці з правоохоронними органами. На його думку, юристу потрібна сталева емоційна загартованість, адже доводиться постійно стикатися з людськими вадами та проблемами. Експерт зазначив, що адвокатська діяльність надає більше внутрішньої свободи, аніж будь-яка інша юридична діяльність.

Четвертим фаховим юристом був капітан міліції, старший слідчий Запорізького міського управління МВС України в Запорізькій області Дмитро Кірічек. Він торкнувся ряду якостей, які повинна виховати в собі людина, котра вступає на шлях юридичної допомоги іншим.

По закінченню виступів експертів нагородили дипломами «За підтримку ініціативної студентської молоді юридичного факультету». Потому аудиторія мала нагоду запитати у гостей про цікаві для них аспекти практичної роботи.

Олесь БАРЛІГ