Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели всеуніверситетський День відкритих дверей

У ЗНУ провели всеуніверситетський День відкритих дверей

23.04.2007 15:15

22 квітня у Запорізькому національному університеті традиційно провели День відкритих дверей університету. Цього разу захід зібрав рекордну кількість гостей: близько двох тисяч абітурієнтів та їхніх батьків завітали до університету.

Урочиста частина Дня відкритих дверей розпочалася із виконання державного гімну України та гімну Запорізького національного університету (останній – у виконанні гостя свята - лауреата, дипломанта і призера численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, відомого співака і композитора, випускника ЗНУ Анатолія Сердюка). Честь урочисто підняти державний прапор нашої країни випала лауреату премії імені братів Кличків та компанії «Санінтербрю Україна» Олександру Ігнатуші, а прапор Запорізького національного – «Міс університет-2007» Яні Крикавцовій.
Ректор ЗНУ, доктор історичних наук, професор Сергій Тимченко привітав абітурієнтів, їхніх батьків та гостей університету у нашому ВНЗ.
«На сьогодні Запорізький національний університет – це провідний вищий навчальний заклад регіону, де навчається понад 13 тисяч студентів. Вони здобувають знання під керівництвом близько ста професорів та більше п’ятисот доцентів, кандидатів наук, - підкреслив Сергій Михайлович. – за висновками Міністерства освіти та науки України, зараз наш університет належить до десятки найкращих класичних університетів нашої держави. Сьогодні ми в університеті робимо все для того, щоб належним чином готувати фахівців для нашої держави: зміцнюється матеріально-технічна база нашого університету та його науково-кадровий потенціал, усе більше і більше наших студентів залучається до різноманітних наукових, громадських та спортивних заходів. Днями наша волейбольна команда «Орбіта-Університет» посіла третє місце у жіночій волейбольній Супер-лізі України, а команда нашого ВНЗ з аеробіки виборола перше місце у всеукраїнській універсіаді. Крім спортивних успіхів, наші студенти – переможці різноманітних всеукраїнських та міжнародних наукових конкурсів, вони беруть участь у різноманітних міжнародних проектах, виїжджають на навчання та стажування за кордон.

Я щиро вітаю вас, шановні абітурієнти, ваших рідних та друзів на нашій території і хочу побажати усіляких успіхів та гараздів. Повірте, що вся Європа, увесь світ базується на класичній університетській освіті. Іншої вищої освіти там, фактично, немає. Я хотів би, щоб ви не піддавалися різноманітним комерційним спокусам, а через кілька місяців обов’язково стали студентами нашого університету, за п’ять років поповнили лави наших випускників, яких за 76 років нашої історії нараховується уже більше 60 тисяч. Хай вам щастить!»
У своєму слові заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Микола Фролов зізнався, що схвильований не менше, ніж гості університету і що йому приємно брати участь у такому урочистому зібранні. «У житті 16 тисяч цьогорічних випускників Запорізької області настала дуже важлива та відповідальна пора: кожен із вас повинен зробити правильний вибір. Те, що ви зібралися тут, свідчить про правильність вашого вибору. Я думаю, що ви сміливо можете входити у двері цього виша, обирати його певний факультет, адже Запорізька область чекає фахівців у різних сферах. На фахівців, яких завжди готував Запорізький національний університет», - підкреслив Микола Олександрович.

Начальник міського управління освіти та науки Запорізької міської ради Дмитро Секиринський привітав усіх присутніх від імені міської ради, запевнив що він не лише як посадовець, але й як випускник цього славетного закладу може свідчити про всі вони зробили правильний вибір, завітавши на цей День відкритих дверей, а також побажав їм успіху та здійснення усіх заповідних мрій.
Відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Віктор Ткаченко ознайомив абітурієнтів із правилами цьогорічної вступної кампанії, зокрема, розповів про документи, які необхідно надати до приймальної комісії, про пільгові категорії абітурієнтів та про особливості вступу на держзамовлення та контрактну форму навчання.
Після завершення урочистої частини усі бажаючі мали змогу пройти попереднє тестування (диктант з української мови та тести з профілюючої дисципліни) результати яких стануть відомими на цьому тижні. Ті абітурієнти, які набрали при цьому найвищу кількість балів, зможуть стати студентами нашого університету ще до початку вступних іспитів.
Наші кореспонденти поспілкувалися із абітурієнтами. Їх цікавило, чому школярі обрали для вступу наш ВНЗ та певний напрям підготовки? Як саме майбутні студенти дізналися про проведення всеуніверситетського Дня відкритих дверей?
Так, учениця запорізької загальноосвітньої школи № 48 Маргарита Красюк пояснила, що обрала ЗНУ тому, що тут навчається багато її друзів, від яких дівчина і дізналася про престижність цього університету, різноманітні напрями підготовки, високий професіоналізм викладацького колективу. Вирішила спробувати вступити на факультет соціальної педагогіки та психології, бо вона має схильність до психології, і ще – їй подобається спілкуватися із людьми. Про День відкритих дверей дізналася під час відвідування спеціалізованої виставки освітніх послуг «Абітурієнт-2007».
Одинадцятикласниця загальноосвітньої школи № 9 м. Запоріжжя Марина Хрикун розповіла, що обрала ЗНУ тому, що перед випускниками класичного державного виша після отримання диплома відкривається багато можливостей для працевлаштування та кар’єри. Хоче спробувати свої сили у тестуванні з англійської мови, бо вирішила пов’язати своє майбутнє з перекладом. А про День відкритих дверей, який подарував їй такий шанс, дівчина дізналася від своїх друзів – студентів нашого університету.
Юлія Віденко із Малокатеринівської загальноосвітньої школи зупинила свій вибір на Запорізькому національному університеті за порадою знайомих, які переконали її у престижності цього вищого навчального закладу. Дівчина мріє вступити на історичний факультет, адже їй завжди подобалася історія, а на обласній олімпіаді з цього предмету вона посіла четверте місце. Про захід, завдяки якому вона може спробувати стати студенткою нашого університету ще навчаючись у школі Юлія дізналася від старшого брата, який навчається у нашому виші.
Одинадцятикласниця гімназії № 46 м. Запоріжжя Софія Коротка отримала інформацію про День відкритих дверей університету на підготовчих курсах при ЗНУ. Вона прагне навчатися саме у нашому ВНЗ тому, що його випускникам видають дипломи, які відповідають євро стандартам, а також через те, що тут сильний викладацький колектив. Свій вибір абітурієнтка зупинила на факультеті іноземної філології, бо зараз навчається у спеціалізованому класі із поглибленим викладання англійської мови і переконана, що ці знання обов’язково знадобляться їй у дорослому житті.
Таміла ТАРАСЕНКО, Ігор САМОКИШ