Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Перемога студентки біологічного факультету на Всеукраїнській конференції

Перемога студентки біологічного факультету на Всеукраїнській конференції

24.04.2007 10:49

Цей рік видався багатим на наукові здобутки для біологічного факультету Запорізького національного університету: як для його професорсько-викладацького складу, так і для юних науковців-біологів. Ще одну перемогу на науковому заході всеукраїнського рівня виборола четвертокурсниця Олена Федяй.

Вона посіла третє місце на Всеукраїнській підсумковій науково-практичній конференції із захисту науково-дослідних робіт в галузі «Екологія», яка проходила на базі Донецького національного університету.

Олена Федяй запропонувала увазі журі та своїх колег з інших ВНЗ України наукову роботу на тему «Вплив несприятливих екологічних показників міста Запоріжжя на інтегральні показники біологічного віку студентів».

Науковий керівник Олени, кандидат технічних наук, доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології біологічного факультету Запорізького національного університету Григорій Чаусовський так прокоментував перемогу своєї учениці: «Тема наукової роботи студентки унікальна не лише для нашого університету, але й, взагалі, для України: саме на базі Запорізького національного університету розробили новий моніторинг стану довкілля за показниками стану довкілля. Раніше для визначення біологічного віку людини використовувалися окремі медичні показники, наприклад, аналіз крові. Ми ж змогли виявити вплив кількісних показників несприятливих екологічних факторів нашого міста на активізацію старіння молоді. Так, скажімо, серед наших студентів, яких ми досліджували у ході експерименту зустрічаються молоді люди, чим біологічний вік на п’ять і більше років більший від дійсного. Цей напрям дослідження на сьогодні дуже актуальний, що й відзначили на конференції. Попереду в нас чимало роботи і, переконаний, немало перемог на різнорівневих наукових заходах».

Таміла ТАРАСЕНКО