Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Французька весна у ЗНУ

Французька весна у ЗНУ

24.04.2007 12:12

Студенти другого-третього курсів спеціальності «Французька мова та література» факультету іноземної філології ЗНУ власними силами поставили п’єсу «Який чудовий день!» сучасного французького драматурга Філіпа Алькемада. П’єса була поставлена мовою оригіналу, крім представників факультету, серед глядачів були гості нашого ВНЗ – Франсуа та Емілі Бонно. Цей захід пройшов у рамках акції «Французька весна», яка триває протягом квітня за підтримки Посольства Франції в Україні.

Актори спектаклю – третьокурсниці Наталія Анісова, Тетяна Безуглая, Ірина Загребельна, Лілія Кияшко й Анна Тен та другокурсниці Марина Зайцева та Антоніна Третьєва – розповідають, що готувати цей спектакль почали ще у жовтні за власною ініціативою, бажаючи попрактикуватися у французькій мові поза межами аудиторії. Усі дівчата із вдячністю відгукуються про доцента кафедри романської філології Інну Тарасюк, яка згуртувала їх та підтримала у нелегкій роботі над п’єсою. Допоміг у постановці спектаклю і викладач кафедри театрального мистецтва факультету соціальної педагогіки та психології Геннадій Широченко. Не дивлячись на те, що він не володіє французькою мовою і був змушений слідкувати за подіями на сцені за допомогою перекладача, він зміг поставити усі необхідні мізансцени, надавши роботі дівчат не аматорського, а професійного рівня.

Прем’єра спектаклю відбулася ще кілька місяців тому, але зараз актори нервували не менше: у залі були присутні не лише студенти та викладачі їхнього факультету, але й гості ЗНУ – Франсуа та Емілі Бонно. Вони приїхали із Франції, щоб викладати іноземну мову у гімназії № 69, яка входить до навчального комплексу нашого університету. Викладачі факультету іноземної філології ознайомитися із методами викладання французької мови у ЗНУ. Гості були у захопленні від гри наших студенток, висловивши їм компліменти з приводу вдалого вибору п’єси та їхніх акторських здібностей. А в розмові із викладачами відзначили і бездоганну вимову майбутніх філологів із іноземної мови та їхній багатий лексичний запас.

Декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна, звернувшись до залу після спектаклю, сказала, що хоче від усього серця подякувати артисткам, які подарували глядачам справжнє свято, і додала, що усі присутні франкофони (люди, які розмовляють французькою мовою), безумовно, погодяться з нею. Також Галина Федорівна відзначила корисність подібних заходів для усіх, хто вивчає іноземну мову, та підкреслила, що творчий підхід до навчання вже став доброю традицією для їхнього факультету.

Таміла ТАРАСЕНКО