Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молодіжний Чемпіонат України з «Що? Де? Коли?»: грають усі!

Молодіжний Чемпіонат України з «Що? Де? Коли?»: грають усі!

11.05.2007 11:13

З 7 по 9 травня в с.м.т. Вільна Андріївка Запорізької області вперше проходив Молодіжний Чемпіонат України з «Що? Де? Коли?»

На свято інтелектуальних ігор з’їхалися команди з усієї України. Київ, Донецьк, Львів, Луганськ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса... Це - неповний перелік міст, які були представлені на Чемпіонаті (він проходив під патронатом Ліги Українських Клубів). Запорізький національний університет був єдиним вищим навчальним закладом регіону, чия студентська команда пройшла відбіркову кваліфікацію і на турнірі представляла саме ВНЗ, адже більшість команд були збірними.
Змагання проходили в два етапи: три тури «Що? Де? Коли?» восьмого травня та два тури дев’ятого травня. Але цими офіційними іграми Чемпіонат не обмежився. Цікавою розвагою та чудовою нагодою потренуватися перед турніром став конкурс з «Брейн-Рингу» та «Даугавпілсу», а також «Своя Гра» – індивідуальна першість ерудитів.
У ті дні грали всі, навіть гості та спостерігачі змагань. Знавці охоче об’єднувалися у нові «інтеррегіональні» команди: «Південь», «Північ», «Схід», та «Захід». У веселій невимушеній атмосфері пролетіли всі три дні змагань. Переможцем судді визнали київську команду «Інфоком». Команда ЗНУ зайняла 17-те місце, і це хороший результат, адже у змаганнях брали участь 50 найсильніших команд України. І все ж, ділити місця було просто неможливо: безліч команд набрали однакову кількість балів. До того ж, у знавців є гарна традиція: головне – гра, а не результат.
«Ми приїхали сюди грати, а не вигравати, бо знаємо, що є команди досвідченіші за нас, – поділилася враженнями Ірина, представниця однієї з луганських команд. – Запоріжжя, ви – супер! Існування Клубу інтелектуальних ігор в університеті – це справжнє відкриття. У нас, в Луганську, є тільки обласний Клуб інтелектуальних ігор «Ерудит», а ви маєте власний Клуб у своєму рідному університеті».
Гравці команди «Модератор» (ЗНУ) на Чемпіонаті отримали не тільки досвід та позитивні емоції, але й знайшли багато нових друзів. Після закінчення змагань «союзники» по команді «Схід» запросили «модераторів» до себе в гості – на фестиваль «Травневий Жук», який відбудеться в Луганську з 1 по 3 липня 2007 року.
Соня СОКОЛОВА