Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Правові читання» ЗНУ зібрали науковців всієї України

«Правові читання» ЗНУ зібрали науковців всієї України

18.05.2007 14:34

У Запорізькому національному університеті вже в дванадцяте пройшла щорічна науково-практична конференція «Запорізькі правові читання». Цього року вона зібрала близько 200 науковців із 48 вищих навчальних закладів майже з усіх регіонів України. Крім того, були присутні представники громадських організацій (Центру політико-правових реформ (Київ), Асоціації правників України, (Київ), Регіонального центу Академії правових наук України), обласних та міських правоохоронних органів, провідних юридичних фірм Запоріжжя, фахових видавництв.

Як завжди, робота на конференції тривала за багатьма напрямами. Працювали секції з історії та теорії держави та права України, філософії права; конституційного права; адміністративного та фінансового права, інформаційного права; цивільного права, цивільного процесу та сімейного права; міжнародного права; кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права; кримінального процесу, криміналістики та судової експертизи; господарського права та господарського процесу; трудового, земельного та екологічного права. У полі зору науковців потрапили такі актуальні правові проблеми, як поняття розкриття злочинів «по гарячим слідам» (перший проректор Гуманітарного університету «Запорізький інститут державного та муніципального управління», професор Віталій Лукашевич), кодифікація адміністративно-деліктного законодавства України на сучасному етапі правотворення (декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць), правовий статус працівника правоохоронного органу (професор кафедри адміністративного та фінансового права Національного університету Державної податкової служби України Микола Коваль), проблемні питання адміністративного врегулювання діяльності державних службовців органів виконавчої влади (головний редактор фахового видавництва «Істина», кандидат юридичних наук Олександр Старцев) тощо. Більшість виступів супроводжувалося обговореннями між учасниками конференції, адже зазначені питання ще не врегульовані однозначно на законодавчому рівні. І одним із завдань, які ставили перед собою організатори конференції (адміністрація нашого університету, юридичний факультет і Наукове студентське товариство ЗНУ) було визначити напрямки подальшого їхнього врегулювання.

Також під час пленарного засідання увазі присутніх запропонували новий підручник «Фінансове право», випущений авторським колективом викладачів юридичного факультету нашого ВНЗ (під загальною редакцією декана юридичного факультету ЗНУ, професора Тетяни Коломоєць та завідувача кафедри адміністративного та фінансового права Національного університету Державної податкової служби України, професора Віктора Шкарупи). Підручник побачив світ у видавництві «Істина», з яким у нашого університету давні і плідні зв’язки. Лише у цьому році воно випустило два підручники із галузевого права із грифом Міністерства освіти і науки України, підготовлених викладачами нашого юридичного факультету.

Оголосили і результат щорічного конкурсу, влаштованого юридичним факультетом ЗНУ серед фахових правничих видань. За результатами опитування серед фахівців, практиків, науковців, викладачів та студентів регіону у 2006-2007 навчальному році грамоту «Найпотужнішому видавництву, яке користується найбільшим попитом серед юристів» презентували відповідальному секретарю редакції журналу «Право України» Аллі Полешко. Вона подякувала за цю винагороду і відзначила, що юридичний факультет ЗНУ давно і плідно співпрацює із редакцією журналу і висловила надію на подальшу успішну співпрацю із нашим університетом.

Також присутнім запропонували переглянути відеопрезентацію юридичного факультету, у якій розповідається про його досягнення за останній рік, та відеопривітання визначних юристів України, які через певні причини не змогли взяти участь у цьому заході.

Усі бажаючі могли ознайомитися із виставкою юридичної літератури, організованою колективом Наукової бібліотеки ЗНУ. Окремий стенд виставки присвятили роботам викладачів нашого університету (підручники, статі у фахових виданнях, тези наукових конференцій, які постійно проходять на базі нашого ВНЗ тощо).

Під час проведення «Правових читань» були окреслені нові перспективні напрями роботи, зокрема, створення Центру з дослідження проблем адміністративно-деліктного права на базі кафедри адміністративного та господарчого права юридичного факультету ЗНУ, про що вже є домовленість із Харківським університетом внутрішніх справ.

Як відзначив ректор ЗНУ, кандидат юридичних наук, доктор історичних наук, професор Сергій Тимченко, йому доводилося брати участь у перших «Запорізьких правових читаннях», на яких були присутні 50-60 чоловік. «З того часу багато учасників цієї конференції захистили кандидатські та докторські дисертації, стали помітними постатями на теренах українського права. Це – вдалий стартовий майданчик для молодих науковців. Тож бажаю всім учасникам творчого неспокою і подальших наукових здобутків», – додав Сергій Михайлович.

Таміла ТАРАСЕНКО