Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На СПП провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію, приурочену до 15-річчя факультету

18.05.2007 14:36

У Запорізькому національному університеті провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Теорія та практика підготовки соціальних педагогів та психологів у вищому навчальному закладі: досвід, проблеми та перспективи», приурочена до 15-річчя факультету соціальної педагогіки та психології нашого університету.

Конференція, організаторами якої виступили Запорізький національний університет, благодійний фонд «Сподівання», Центр громадсько-соціальних ініціатив - зібрала близько ста науковців із Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Луганської, Тернопільської, Чернігівської, Черкаської та інших областей. Також до нашого університету завітали гості із Могильовського державного університету (Білорусь).

У полі зору вчених опинилися історичні та методологічні аспекти становлення системи професійної підготовки психологів та соціальних педагогів; зміст, технології та науково-методичне забезпечення процесу підготовки соціальних педагогів, психологів та педагогів вищої школи в контексті болонського процесу; особливості практичної діяльності психологів та соціальних педагогів в різних організаційних структурах.

Під час роботи на пленарному та на секційних засідань учасники конференцій окреслили і запропонували своїм колегам такі передові технології, як проходження студентами-психологами та соціальними педагогами безперервної практики на базі загальноосвітніх закладів, медичних установ, громадських організацій; методологія метафоричної ділової гри, музикотерапія як технологія соціально-педагогічної реабілітації, фамілецентризм як засіб подолання кризи сім’ї тощо.

Під час пленарного засідання розповіли про шлях становлення і розвитку факультету – першого, який почав готувати фахівців з цієї спеціальності. Декан факультету, доцент Ольга Пономаренко та професор Людмила Міщик (перший декан факультету) згадали про труднощі, які випали на долю викладацького колективу: близько трьох років пішло лише на створення понятійно-категоріального апарату, адже іноземні моделі підготовки психологів та соціальних педагогів не підходили для вітчизняного менталітету. Також вони подякували усьому викладацькому колективу факультету, керівництву ЗНУ, Запорізькій обласній державній адміністрації та громадським організаціям за плідну співпрацю та розуміння, завдяки яким факультет і досяг свого теперішнього стану. Адже цей захід – своєрідний підсумок п’ятнадцятирічної діяльності факультету.

Начальник обласного управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Вєрозубов відзначив, що саме управління і є замовником фахівців цього профілю. Адже у 1995 році у першу чергу у школах почали скорочувати ставки психологів та соціальних педагогів. Як показав досвід (збільшення кількості неврозів у учнів початкової школи, зростання процентного відношення вихованців інтернатів порівняно із учнями загальноосвітніх шкіл), це була помилка, тому випускники цього факультету завжди знайдуть роботу за спеціальністю.

Ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко відзначив особливу важливість цієї конференції, адже 60 % студентів, які навчаються у ЗНУ на держзамовленні, опановують спеціальності, пов’язані із педагогікою, а тим, хто вирішить пов’язати своє майбутнє із іншими професіями, знання із психології та педагогіки стануть у нагоді при вихованні своїх дітей, молодших братів і сестер тощо.

Представник Могильовського державного університету (Білорусь), кандидат педагогічних наук Валентин Рева висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із ЗНУ, надав керівництву факультету інформацію про свій ВНЗ, а також подарував нашому вишу кілька дисків із записами пісень білоруського ансамблю «Гармонія», який виступав перед початком пленарного засідання.

Крім роботи за секціями у порядок денний дводенної конференції входили проведення круглого столу на тему «Підготовка фахівців для надання соціальних послуг людям, що живуть з ВІЛ (в рамках проекту «Надихаємо жити»), ініційованого благодійним фондом «Сподівання», проведення семінарів, майтсер-класів, відкритих лекцій учасниками заходу, зустрічі творчих груп та спілкування за тематикою конференції. Також на гостей чекала екскурсія Запоріжжям.

Таміла ТАРАСЕНКО