Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Всесвітній день довкілля на біологічному факультеті ЗНУ

Всесвітній день довкілля на біологічному факультеті ЗНУ

06.06.2007 07:45

5 червня в актовій залі третього корпусу ЗНУ відбулася конференція, присвячена Всесвітньому дню довкілля.

Відкрила захід декан біологічного факультету, доктор фармацевтичних наук, професор Людмила Омельянчик. Вона привітала студентів зі святом і наголосила, що цей день на біологічному факультеті розпочався із пересаджуванням дерев. За словами Людмили Олександрівни, саме дерева продовжують нам життя, всотуючи у себе більшість шкідливих речовин. Тому нашою спільною справою, на її думку, повинно стати поліпшення екологічної ситуації шляхом висадки дерев не тільки в місті, але й в області. А серед провідних завдань біологічного факультету було окреслено відновлення рослинного й тваринного світу острова Хортиця.

За деканом слово взяли численні гості конференції. Так, Роман Кір’янов інженер першої категорії ВАТ «Дніпроспецсталь» розвіяв міф про те, що заводи є основними джерелами забруднення екології Запоріжжя. Доказом його слів стала наведена статистика. Згідно неї, об’єм викидів заводу «Дніпроспецталь» дорівнює сучасним європейським нормам.

Третім слово узяв випускник біологічного факультету ЗНУ, головний інспектор екологічної інспекції Запорізької області Роман Петренко, котрий зазначив, що мета цієї організації – держконтроль за дотриманням природоохоронних норм згідно законодавства України. Під час виступу доповідач підкреслив, що отриманні знання під навчання в університеті не раз стали йому у нагоді при виконанні професійних обов’язків.

В межах конференції виступив ще один випускник біологічного факультету - науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця» Сергій Василенко, котрий запам’ятався викладачам тим, що за всю історію біологічного факультету він єдиний, хто захистив диплом англійською мовою. Гість розповів про діяльність заповідника «Хортиця», його головне завдання, торкнувся історії й сьогодення. За його словами, штат заповідника наразі розширюється, тож у наших студентів є шанс в майбутньому стати його працівниками.

Студенти четвертого курсу Костянтин та Ольга Лісовські, переможці щорічної Всеукраїнської студентської олімпіади розповіли про основні вимоги, які ставилися до них як учасників, про особливості завдань. Також вони порадили студентам, на що треба звернути увагу при підготовці до перевірки знань подібного рівня.

Після цього виступили представники біологічного факультету, які закликали молодь берегти чистоту навколишнього середовища та взяти участь у здобування грантів, спрямованих на розвиток біологічних наук.

Олесь БАРЛІГ