Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Любов до справи – запорука успіху !

Любов до справи – запорука успіху !

27.06.2007 12:38

Як швидко промайнув час! Ось і закінчились 9-тимісячні підготовчі курси. Тільки-но звикли щотижня зустрічатися з чудовими, готовими засвоювати величезні обсяги знань школярами, а вже час розлучатися.

Курси довузівської підготовки - це ланка, яка поєднує життя школярів з майбутнім життям студента. Важливим завданням викладачі курсів бачать створення атмосфери навчання, близької до студентських буднів. І це не тільки навчальний процес, а насамперед, це настрій, з яким діти сприймають знання та університет в цілому. Щодо навчального процесу, то ми намагаємося використовувати різноманітні засоби підготовки майбутніх студентів. Так, першу половину курсів (І семестр) ми робили акцент не тільки на розвиток граматичної бази, а й приділяли увагу усній та письмовій творчості дітей. Майже кожного тижня «курсантам» пропонувалось написати творчу роботу на якусь тему у певному стилі (у вигляді казки, драматичної розповіді, жаху чи історії про кохання). Діти підходили до цих завдань дуже відповідально і їхня фантазія приємно дивувала! Також вони готували реферати, а потім «захищали» їх перед усією групою. Не нудьгували й на свята! Так, на Хеллоуін їм було запропоновано перекласти і заримувати англійський вірш про привидів. У результаті - багато вражень, сміху і чудових віршів! А на день Св. Валентина були вірші про кохання, які нас розчулили до сліз! (Усі вірші англійською мовою!)

Безсумнівно, граматика стояла на першому місці на заняттях. Практичні вправи включали тестові завдання, переклади, граматичні квести, кросворди, диктанти тощо. Для того, щоб кожен слухач курсів зміг побачити свій прогрес чи навпаки свої «білі плями», ми використовували 5-ти бальну систему оцінювання досягнень дітей і у кінці кожного місяця виставляли їм рейтингові оцінки. Це символічні бали, які не відіграють ніякої ролі при вступі до університету, але які допомагають як викладачеві, так і школяреві бачити картину результатів навчання на курсах.

Спостерігаючи реакцію школярів, можна відзначити, що їм дуже сподобалося відвідувати заняття. Провівши анкетування слухачів факультету довузівської підготовки, можна зробити висновок, що курси - це дуже необхідна допомога абітурієнтам, які вчаться бути більш самостійними і які мають можливість відчути себе скоріше студентами, а не школярами! На заняттях завжди панувала дружня атмосфера і теперішні школярі сподіваються зустрітися через рік вже як студенти Запорізького національного університету.

Від себе хочемо побажати здійснення всіх мрій наших «курсантів», і наступного року ми сподіваємось їх усіх побачити вже в ролі щасливих студентів!

З повагою, викладачі факультету довузівської підготовки О.Є.Скібінецька та І.І.Шиян