Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускний бал найкращих студентів ЗНУ

Випускний бал найкращих студентів ЗНУ

06.07.2007 12:52

У Запорізькому національному університеті започаткували ще одну славну традицію: щорічний бал випускників-відмінників.

Цього року дипломи Запорізького національного університету отримали близько двох тисяч випускників, з них – більше двохсот відмінників, серед яких 110 закінчили магістратуру з червоним дипломом. Саме для останніх і влаштували урочисту церемонію вручення дипломів та нагрудних знаків «Відмінник ЗНУ» у приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру імені Магара.

Після виконання старовинного студентського гімну «Гаудегамус» та державного гімну України, до усіх присутніх – почесних гостей свята, випускників, їхніх викладачів та батьків – звернувся ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко. «Маю надію, що цей бал стане не лише святом для кожного із нас, але й нагодою для підбиття підсумків спільної клопіткої роботи. Запорізький національний університет як провідний вищий навчальний заклад української держави вбачає своє завдання саме у формуванні інтелектуальної еліти. І мені дуже приємно, що багато імен цьогорічних випускників вже відомі в області та в державі», - відзначив Сергій Михайлович і додав: - «Мені хотілося б побажати від імені керівництва університету, вченої ради, викладачів, щоб ваше доросле життя було щасливим, щоб ми могли пишатися вами, і, повірте, ви завжди будете пишатися тим, що закінчили цей виш».

До щирих привітань приєдналися і почесні гості свята: голова ЗОДА Євген Червоненко, радник міністра освіти та науки України Іван Слободяник, який від імені міністра Станіслава Ніколаєнка зачитав привітання та подарував університету сертифікат на придбання двох комп’ютерних класів; заступник голови Запорізької обласної ради Анатолій Світлицький і секретар міської ради Володимир Коптюк.

«Те, що відбувається сьогодні, це непересічна подія. І повірте мені, вона була позначена знаком оклику у наших робочих планах. Тому що ви – головне, що сьогодні є у нашої країни. Період непу, як я називаю становлення економіки у нашій державі, вже минув, і тепер Україна вже не бажає бути просто сировинним придатком до європейських країн. Тому зараз цінуються знання»,- відзначив Євген Альфредович, нагороджуючи магістрів. Він особливо підкреслив, що у нашій області створені всі умови для кар’єрного росту талановитої молоді, і він сподівається, що саме випускники нашого університету, відмінники, які мають задатки лідерів та звикли працювати, будуть сприяти її подальшому розвитку.

Іван Слободяник наголосив на високій якості української освіти, яка була належно поцінована на травневій конференції міністрів освіти ООН загалом та на освітньому потенціалі нашого виша зокрема і висловив сподівання, що випускники Запорізького національного, у яких завтра вже розпочинається доросле життя, зроблять все для звеличення рідної країни.

Усі гості відзначили велику заслугу ЗНУ – єдиного державного класичного вищого навчального закладу регіону - у формуванні майбутнього нашої держави. Тому багато викладачів університету нагородили різнорівневими нагородами: почесними грамотами міністерства освіти та науки України, нагрудними знаками «Відмінник України» та імені Петра Могили, «За наукові досягнення», почесними грамотами Запорізької міської ради тощо.

Від імені випускників зі словами вдячності до всіх присутніх звернулася магістр філологічного факультету, незмінна ведуча багатьох університетських свят Вікторія Ковпак. А завершив урочисту частину гімн ЗНУ у виконанні композитора і співака Анатолія Сердюка (автора музики) на слова професора нашого ВНЗ Віктора Чабаненка.

Другою частиною балу стали вокальні та хореографічні номери запорізьких професійних колективів.

Випускниця біологічного факультету Юлія Мерцалова поділилася з нами своїми враженнями від свята: «Такі урочистості виявилися для нас несподіванкою. Нам повідомили про те, що вручення дипломів відбуватиметься у театрі, буквально за пару днів до цього: університет вирішив зробити нам сюрприз. І це йому вдалося!». А от магістру факультету журналістики Яні Борисяк запам’яталися певні труднощі при репетиції урочистого виходу на сцену: мало хто із студентів мав необхідний для цього досвід, тому довелося докласти зусиль, щоб вписатися в церемонію. Та дівчата переконані, що свято було того варте, і їхню думку підтримують інші учасники балу випускників-відмінників ЗНУ.

Таміла ТАРАСЕНКО, Зінаїда БЕЛЕВІТІНА