Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Домніч Валерій Іванович

Домніч Валерій Іванович

ЗНУ Викладачі Біологічний факультет Кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології

Доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри

Контакти

Розклад консультацій

  • Четвер з 10:00 до 12:00

Дисципліни

  • Зоологія
  • Лісова зоологія
  • Інтродукція мисливських тварин
  • Вольєрне утримання диких копитних
  • Методи наукових досліджень
  • Практика з мисливського господарства

Біографія

Освіта: Дніпропетровський державний університет (закінчив кафедру зоології у 1974 році за спеціальністю «Біологія», кваліфікація – біолог.

Працював: 1975-1989 рр. в інституті біологічних проблем Півночі (ІБПП) Далекосхідного наукового центру Академії наук СРСР (м. Магадан). В 1976-1980 рр. виконував по радянсько-американському договору спецпроект по охороні навколишнього середовища: «Акліматизація вівцебиків (Ovibos moschatus) з о. Нунівак США на о. Врангеля, СРСР» де з 20-ти диких тварин популяція на о. Врангеля збільшилась за 45 років до 1000 особин. В подальшому в ІБПП займався науковою тематикою по копитним та хижим в Магаданській області та Чукотці. Захистив кандидатську дисертацію за темою: «Екологія та раціональне використання лося крайнього північного сходу Сибіру»; МГУ 1986 рік. В Запорізькому національному університеті (ЗНУ) з 1989 року почав працювати доцентом біологічного факультету. В 1996 – 2004 рр. - декан біологічного факультету ЗНУ. В 2008 р. в Дніпропетровському національному університеті захистив докторську дисертацію за темою: «Роль ратичних (Cervidae Bovidae) та хижих (Canidae) у біогеоценозах окремих районів Палеарктики ». З 1990 року один із засновників (разом з Лисенко В.І., Вовченко В.Ю.) першої кафедри по мисливському господарству на Україні. З 1995 р. засновник (разом з Вовченко В.Ю.) наукової лабораторії біоресурсів навколишнього природнього середовища. В якій за 20 років виконано в 22-ти областях України понад 70-ти госпдоговірних робіт з організації та розвитку мисливського господарства користувачів мисливських угідь різних форм власності, де є науковим керівником. Завідувач кафедри з 2009 р. по теперішній час.

Член Спеціалізованої Вченої Ради по захисту докторських дисертацій зі спеціальності «Екологія» м. Дніпропетровськ, (з 2010 р. по теперішній час). Член Спеціалізованої Вченої Ради по захисту кандидатської дисертацій по спеціальності «Екологія та раціональне використання природних ресурсів» м. Київ, (з 2014 р. по теперішній час ). Член Наукової Ради Азово - Сіваського національного природного парку при управлінні справами президента України м. Генічеськ Херсонської області (з 2020 р.). За багаторічну сумлінну працю нагороджений нагрудним знаком Держкомлісгоспу України "Відмінник лісового господарства України" (2010 р.) та "Орденом за заслуги перед Запорізьким краєм третього ступеня" Запорізької обласної ради (2020 р.).

Наукова робота

Динаміка чисельності, екологія копитних, хижих та гризунів різних районів Палеарктики. Раціональне використання, акліматизація та інтродукція промислових видів мисливських тварин і їх роль та охорона в екосистемах різних регіонів України.

https://www.researchgate.net/profile/Valeriy-Domnich

https://scholar.google.com.ua/citations?user=ZQ5yiAcAAAAJ&hl=ru

https://orcid.org/my-orcid?orcid=0000-0002-3541-5316

Інформація надана біологічним факультетом

Домніч Валерій Іванович