Кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики
Email: lubchenko2008@ukr.net
- Консультації щопонеділка онлайн 11.25 – 12.45
- Стале посилання на конференції у Zoom
- Meeting ID: 946 833 7896
- Passcode: 12345
- Написання новин
- Інформаційне радіомовлення
- Прямоефірне радіомовлення
- Фактчекінг у ЗМІ
- Конфліктно-чутлива журналістика
У 2003 році закінчила Запорізький державний університет за спеціальністю «Журналістика». 1999–2008 рр. – робота в практичній журналістиці (радіостанція «Юніверс», ТРК «Алекс», портал Пороги») на посадах кореспондента, журналіста, редактора служби інформації, ведучої радіоновин.
У 2012 році захистила дисертацію на тему «Виражальна система радіожурналістики: когнітивний і прагматичний аспекти».
2015 – 2020 рр. – завідувачка кафедри журналістики Запорізькго національного університету
2022 року присвоєно вчене звання доцента кафедри журналістики Запорізького національногго університету.
Авторка онлайн-курсів і тренінгів із медіаграмотності та конфліктно-чутливої журналістики.
Членкиня Національної спілки журналістів України (2022), AJTA (2021).
Стажування
Учасниця міжнародних програм і стажувань в Україні, Чехії, Німеччині, Польщі.
- 2019-2021рр. - учасниця проєкту «DESTIN» за програмою «Еразмус+» (напрямок КА2: розвиток потенціалу вищої освіти) «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм»;
- 2020-2022рр. – учасниця проєкту «EU-Indy» за програмою Erasmus+ (напрямок Жан Моне) «Європейські цінності й стандарти у галузі медіа для незалежної журналістики у добу пост-правди»;
- 2020-2021рр. – учасниця проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» за програмою IREX.
- 2022 р. – підвищення кваліфікації «Виробництво медіаконтенту в контексті практичної підготовки журналістів» на кафедрі журналісики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
- 2022-2023 рр. – учасниця міжнародного проєкту «Mil Ukraine - Медіаграмотність у регіонах України» (Interlink Academy (Німеччина), в результаті якого створено онлайн-курси: «Джерела інформації», «Протидія мові ворожнечі в соціальних медіа», «Адвокаційна журналістика: стереотипізація в українських регіональних медіа».
- 2022 р. – пройшла навчальний курс «Журналістика в умовах воєнного часу» (Асоціація з міжнародних питань, Чеська республіка).
- 2023 р. – пройшла навчальний курсу «Датажурналістика для викладачів та журналістівпочатківців» від АМО (Чеська республіка) та Texty.org.ua.
- 2023 р. – учасниця онлайн-курсу для викладачів журналістики «Гейміфікація в освіті: з чого почати» від Українського інституту медіа та комунікації й DW Akademia.
- 2023 р. – учасниця проєкту Еразмус+ «Журналістика миру та рішень задля євроінтеграції України у воєнний та післявоєнний час».
- 2023 р. – учасниця навчальної програми «Академія викладачів журналістики» від Українського інституту медіа та комунікації.
- 2023 р. – учасниця навчальної програми ТТТ («Тренінг для тренерів») від Українського інституту медіа та комунікації й DW Akademia.
Авторка понад 50 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі включених до наукометричної бази SCOPUS. Серед видань: монографія, навчальні посібники, статті у фахових виданнях України та зарубіжжя, тези виступів. Учасниця всеукраїнських і міжнародних конференцій, круглих столів. Має два свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір.
Сфера наукових інтересів: виражальні засоби радіожурналістики, жанри радіожурналістики, інтернет-мовлення, подкастинг, новинна журналістика, вивчення аудиторії ЗМІ, фактчекінг, конфліктно-чутлива журналістика.
Профілі