Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Турченко Галина Федорівна

Турченко Галина Федорівна

ЗНУ Викладачі Факультет історії та міжнародних відносин Кафедра давньої і нової історії України та методики навчання історії

доктор історичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри

Контакти

Розклад консультацій

 • Вівторок 12.00-12.45
 • Четвер 16.05-17.00

Дисципліни

  • Антиукраїнський характер шкільної історичної освіти в ОРДЛО та окупованому Криму
  • Збройна агресія Росії проти України (2014-2022) в епоху гібридних війн
  • Історія держави і права України
  • Історія політичних вчень
  • Курс історії в профільній школі
  • Шкільний курс історії та методика навчання
  • Російські імперські міфи в шкільному курсі історії РФ в контексті сучасної російсько-української війни
  • Давня та нова історія України
  • Історія України
  • Україна в сучасному світі: актуальні питання новітньої історії

Біографія

Г.Ф. Турченко 1971 р. народження у 1989–1994 рр. навчалася на історичному факультеті Запорізького державного університету. У 1994 р. отримала диплом з відзнакою за спеціальністю "Історія".

У 1994–1997 рр. навчалась в денній аспірантурі за спеціальністю "історія України", яку закінчила достроково. У 1997 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Етносоціальна база Української революції (березень 1917 р. – січень 1918 р.) і отримала науковий ступінь кандидата історичних наук.

Працює в Запорізькому національному університеті з серпня 1997 р. на посаді асистента кафедри історії України, з вересня 1998 р. – на посаді старшого викладача, з березня 2000 р. – на посаді доцента кафедри історії України, з вересня 2007 р. – на посаді професора кафедри історії України ЗНУ. З 2022 р. працює на посаді в.о. завідувача кафедри історії України, з 2023 р. – в.о. завідувача кафедри давньої і нової історії України та методики навчання історії.

У 2002 р. Турченко Г.Ф. присвоєне звання доцента кафедри історії України. У 2005–2006 рр. навчалася в докторантурі, яку закінчила достроково. У грудні 2006 р. захистила докторську дисертацію на тему "Південноукраїнський регіон в контексті формування модерної української нації (ХІХ ст. – 1922 р.). У 2010 р. Турченко Г.Ф. присвоєне вчене звання професора кафедри історії України.

Свій науковий та навчально-методичний рівень регулярно підвищує як у вітчизняних вишах так і за кордоном (Інститут ім. Гіорга Еккерта (Німеччина, м. Браунгшвайг) 2004 р.; Інститут «Яд-Вашем» (Ізраїль, м. Єрусалим) 2020 р.).

У 2006 р. за підсумками конкурсу на здобуття премії НАНУ для молодих учених за кращі наукові роботи Г.Ф.Турченко присуджена Премія НАН України.

Підготувала переможців загальноукраїнських та регіональних конкурсів студентських наукових робіт. Турченко Г.Ф. здійснює керівництво студентською науковою проблемною групою "Актуальні проблеми історії південноукраїнського регіону ХІХ – першої третини ХХ ст. ".

Турченко Г.Ф. є членом спеціалізованої ради із захисту дисертацій з історичних наук: Д. 17.051.01 при ЗНУ. Турченко Г.Ф. – член редакційної колегії наукового фахового збірника – «Zaporizhia historical review».

Г.Ф. Турченко  нагороджена грамотами, дипломами та подяками Запорізької обласної державної адміністрації, районних адміністрацій Запорізької міської ради, управління освіти і науки  Запорізької обласної державної адміністрації, ректора ЗНУ та ін.

Наукова робота

Як науковець Г.Ф.Турченко досліджує історію південноукраїнського регіону ХІХ – початку ХХ ст, українського національного руху та українського націогенезу, проблематику новітньої історії України, шкільний курс історії та методику його викладання. Авторка понад 150 наукових на навчально-методичних праць з них 9 монографій, 11 навчально-методичних посібників та підручників. Здійснює керівництво науковою роботою аспірантів. Під керівництвом Г.Ф.Турченко успішно захищено 7 кандидатських дисертацій зі спеціальності 07.00.01 – історія України.

Інформація надана історичним факультетом

Турченко Галина Федорівна