Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Терно Сергій Олександрович

Терно Сергій Олександрович

ЗНУ Викладачі Факультет історії та міжнародних відносин Кафедра давньої і нової історії України та методики навчання історії

Доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри давньої і нової історії України та методики навчання історії, завідувач лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій.

Контакти

Розклад консультацій

 • Четвер, 16:05
 • Дисципліни

  • Вступ до предметної спеціальності
  • Сучасні дидактичні засоби навчання
  • Критичне мислення в історичній освіті
  • Теорія і методика навчання історії
  • Алгоритми та евристики як засіб пізнання історії учнями 10-11 класів
  • Медіаграмотність: форми, методи, прийоми на уроках історії в школі

  Біографія

  Сергій Терно – доктор педагогічних наук, професор кафедри давньої і нової історії України та методики навчання історії, завідувач лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій Запорізького національного університету. Народився в 1973 р. у м. Запоріжжя.

  Навчання. Запорізький державний (національний) університет: історичний факультет (1990-1995 рр.) за спеціальністю "історик, викладач історії"; аспірантура (1997–2000) за спеціальністю "теорія та методика навчання історії"; докторантура (2008–2011) за спеціальністю "теорія та методика навчання (історія та суспільствознавчі дисципліни)".

  Трудова діяльність. Вчитель історії в загальноосвітніх навчальних закладах м. Запоріжжя з 1994 р. Викладач кафедри історії України з 1995 р.; завідувач лабораторії інтерактивних технологій навчання гуманітарних дисциплін (2003-2013 рр.); член редакційної колегії науково-методичного журналу "Історія в школах України" МОНУ (2004-2010 рр.); з 2013 р. – керівник сектора інноваційних освітніх технологій лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій; з 2015 р. – професор кафедри історії України ЗНУ. З 2023 р. – професор кафедри давньої і нової історії України та методики навчання історії. ЗНУ.

  Наукова робота

  Сфера наукових інтересів: теорія та методика навчання історії та суспільствознавчих дисциплін, критичне мислення. Автор понад 170 наукових та науково-методичних праць (повнотекстові документи див. http://sites.znu.edu.ua/interactiv.edu.lab/125.ukr.html; https://fsu-znu.academia.edu/SergiyTerno)

  Наукова діяльність. Науково-дослідна робота в Інституті з міжнародних досліджень підручника імені Георга Еккерта (вересень 2004 р., м. Брауншвейг, ФРН); міжнародні наукові проекти Ради Європи (2003-2004 рр.), Європейського Союзу (2005-2008 рр.) тощо. 2003 р. – захист кандидатської дисертації "Формування історичних понять в учнів 9-го класу загальноосвітньої школи" у спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. 2015 р. – захист докторської дисертації "Методика розвитку критичного мислення старшокласників у процесі навчання історії" у спеціалізованій вченій раді Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

  Відзнаки. Грамота Президії Національної академії наук України за результатами конкурсу на кращі роботи молодих учених (2001 р.); Премія Національної академії наук України для молодих учених (2003 р.); 2004 р. – Почесна грамота МОНУ за активну участь у розробленні Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти та вагомий внесок у розвиток національної освіти України; 2006 р. – нагрудний знак "Відмінник освіти України"; Грамота Запорізької міської ради (2021 р.).

  Публікації. Автор понад 170 наукових та науково-методичних праць (повнотекстові документи див. http://sites.znu.edu.ua/interactiv.edu.lab/125.ukr.htmlhttps://fsu-znu.academia.edu/SergiyTerno).

  ORCID: 0000-0002-6753-3130.

  Researcher ID: I-2457-2018.

  Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=LdR0wB4AAAAJ&hl=uk.

  Інформація надана історичним факультетом

  Терно Сергій Олександрович