Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Білоножко Сергій Володимирович

Білоножко Сергій Володимирович

ЗНУ Викладачі Факультет історії та міжнародних відносин Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри

Розклад консультацій

 • середа з 13:14
 • Дисципліни

  • Нова історія країн Західної Європи та Північної Америки
  • Країнознавство. Внутрішньополітичний розвиток країн світу
  • Основи геополітики

  Біографія

  Історик, кандидат історичних наук (1992 р.), доцент (1995).

  Закінчив історичний факультет Дніпропетровського ун-ту (1989). У 1996-1998рр. – заступник декана історичного факультету Запорізького національного університету з виховної роботи. З вересня 1998 по лютий 2002 рр. – заступник декана історичного факультету Запорізького національного університету з навчальної роботи.

  Кандидатська дисертація на тему: «Англо – французьке колоніальне суперництво та Дев’ятирічна війна в Північній Америці» захищена у 1992 р у Дніпропетровському державному університеті.

  Досліджує нову і новітню історію США і Канади, міжнародні відносини XVII– ХХ століть.

  Проходив наукове стажування у Національному товаристві пам’яток історії у Великій Британії (1998 р.)

  Нині – доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету. Понад 20 років є головою журі, а згодом членом журі секції «Історичне краєзнавство» обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України. З 1996 р. член журі Республіканської олімпіади з історії та Республіканського турніру юних істориків.

  Впродовж трудової діяльності у Запорізькому національному університеті Білоножко Сергій Володимирович плідно працював як науковець та методист. Він є автором понад 57 публікацій, серед яких 22 статті опубліковані у фахових виданнях. Бере участь у багатьох міжнародних, республіканських та регіональних наукових та науково-методичних конференціях.

  Наукові дослідження С.В. Білоножка присвячені новій та новітній історії США і Канади, міжнародним відносинам XVII – ХХІ століть.

  Наукова робота

  Безпосередньо даній проблематиці присвячені такі наукові розвідки як «Західний вектор зовнішньої політики країн Балтії: шлях від незалежності до євроінтеграції», «Референдуми Каталонії та Шотландії як політичний інструмент у здобутті незалежності», «Співробітництво Україна –НАТО в галузі планування на випадок надзвичайних ситуацій техногенного характеру», «Англо - шотландські відносини: деволюція замість федерації», «Історичні передумови виникнення двомовності в Канаді».

  Інформація надана історичним факультетом

  Білоножко Сергій Володимирович