Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Єрмолаєв Вадим Анатолійович

Єрмолаєв Вадим Анатолійович

ЗНУ Викладачі Математичний факультет Кафедра комп’ютерних наук

Кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри

Розклад консультацій

 • Дисципліни

  • Алгоритми та структури даних
  • Логічне програмування та штучний інтелект
  • Бази даних та iнфоpмацiйнi системи
  • Технології SEMANTIC WEB
  • Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою
  • Об`єктно-орієнтоване програмування

  Біографія

  Вадим Анатолійович Єрмолаєв у 1994 р. отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук (КН № 005217) за спеціальністю 05.13.16 – «Застосування обчислювальної техніки, математичних методів, математичного моделювання у наукових дослідженнях» за рішенням Запорізького державного університету. У 1997 р. він отримав наукове званя доцента кафедри математичного моделювання та інформаційних технологій (ДЦ АР №004174) того ж самого університету. Він закінчив, з відзнакою (Б4 № 601274), Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «Прикладна математика» у 1987 р.

  З квітня 1987 р. п. Єрмолаєв працював у Запорізькому державному, потім – національному, університеті на посадах наукового співробітника, старшого наукового співробітника, директора обчислювального центру, доцента, помічника ректора з питань комп’ютерізації. У 1997-2001 рр. він був членом технічного комітету Української національної комп’ютерної мережі УРАН. Він працює доцентом кафедри комп’ютерних наук Запорізького національного університету (ЗНУ) з 2015 р.

  Вадим Анатолійович є пожиттевим членом Ассоціації комп’ютерних інженерів (ACM).

  Починаючи з 1991 р. Вадим Анатолійович брав та продовжує брати участь, як науковий співробітник, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник, координатор, у декількох наукових та науково-технічних проектах, фінансованих Європейською комісією (FP6 та FP7), Міністерством освіти і науки України (МОНУ), Німецьким федеральним міністерством освіти і науки (BMBF), Міжнародним фондом «Відродження». Також активно працює у якості експерта та наукового консультанта для Міжнародних урядових організацій (напр. Європейської комісії - FP6, FP7 та H2020) та великих промислових компаній (напр. Cadence Design Systems, GmbH). Доц. Єрмолаєв є засновником і керівником наукової групи «Інтелектуальні системи» на кафедрі комп’ютерних нвук ЗНУ.

  Наукові інтереси та компетентності доц. Єрмолаєва поширюються на Інженірінг знань, Семантичні технології, Інтелектуальні програмні системи, Розподілений штучний інтелект. Фокусом його наукових інтересів є дослідження динамики та еволюції у відображеннях реального світу інтелектуальними артефактами.

  Починаючи з 1994 р., Вадим Анатолійович викладає, на рівнях бакалаврату та магістратури, навчальні дисципліни, що перетинаються з його науковими інтересами. За цей час він був керівником більш ніж 50 кваліфікаційних робіт бакалаврів і магістрів. Він також був (і є) науковим керівником аспірантських досліджень за спеціальностями 01.05.02 (фіз-мат науки), 05.13.06 (тех. науки), 122 (доктор філософії).

  Протягом академічної кар’єри доц. Єрмолаєв працював, у якості запрошеного дослідника, або професора, у декількох Європейських університетах (Австрія, Фінляндія, Іспанія, Велика Британія, Німеччина). Протягом цих візітів він викладав короткі курси на рівнях бакалаврата чи магістратури, виступав з науковими лекціями, або брав участь у спільних досліженнях, фінансованих Європейськими проектами.

  Доц Єрмолаєв опублікував більш ніж 100 наукових статей у формі журнальних статей, глав у книгах, статей у працях міжнародних наукових конференцій. Він є членом декількох редакційних колегій міжнародних наукових журналів та книжкових серій, головою фбо членом програмних комітетів багатьох міжнародних наукових конференцій у межах його фаху.

  Наукова робота

  Інформація надана математичним факультетом

  Єрмолаєв Вадим Анатолійович