Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Мірошниченко Павло Васильович

Мірошниченко Павло Васильович

ЗНУ Викладачі Факультет журналістики Кафедра журналістики

Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Контакти

Розклад консультацій

 • Четвер, 12:55 - 14:15
 • Дисципліни

  • "Медіаметрія"
  • "Права людини в медіях"
  • "Академічне письмо"
  • "Психологічні й освітні технології в медіаменеджменті"
  • "Техніка мови та мовлення"
  • "Суспільствознавча журналістика"
  • "Літературно-мистецька журналістика"

  Біографія

  Закінчив філологічний факультет Запорізького державного університету (1999 р.), дістав ступінь магістра з української філології. 2002 р. захистив кандидатську дисертацію.

  2017 р. закінчив докторантуру Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, опублікував монографію «Звуковий образ українського радіомовлення як національно-культурний феномен».

  Має багаторічний досвід практичної радіожурналістської діяльності як ведучий прямого етеру, редактор програм, кореспондент. З 2005 до 2007 р. обіймав посаду головного редактора, директора ДП «Радіо «Університет» (ЗНУ). Член Національної спілки журналістів України. Постійний член експертної ради конкурсу професійної журналістики «Честь професії».

  П. В. Мірошниченко брав участь у програмі стажування та підвищення кваліфікації за спеціальною програмою “Академія з прав людини для журналістів і журналісток” від Центру інформації про права людини, Комісії з журналістської етики, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Програми розвитку ООН в Україні, Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка (м. Київ) з вересня 2017 р. до березня 2018 р.

  У вересні та листопаді 2018 року був учасником тренінгу для журналістів і викладачів журналістики “Розширення хвиль (радіо-воркшоп)” від “Томсон-медіа” в Києві та Берліні.

  Із серпня до листопада 2019 р. брав участь у професійному тренінгу для викладачів журналістики від Федеральної асоціації громадянських медіа (ФРН) про досвід європейського, німецького зокрема, виробництва суспільно значущого інформаційного продукту та особливості його поширення в Україні.

  З 29 листопада до 6 грудня 2020 р. П. В. Мірошниченко брав участь у роботі міжнародної зимової школи “Підтримка компетенції візуальної грамотності в регіонах для консолідації демократії” в Лейпцигу (Німеччина), організованої Молдова-Інститут Лейпциг (MIL) за сприяння міністерства закордонних справ Німеччини.

  Наукова робота

  Автор понад 65 наукових публікацій, навчальних посібників із питань програмування радіомовлення, спічрайтингу, специфіки авдиторії електронних медій, співавтор колективних наукових монографій із питань медіакультури, методології медіадосліджень, журналістської освіти та діяльности крізь призму прав людини.

  Інформація надана факультетом журналістики

  Мірошниченко Павло Васильович