Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Бакум Юрій Павлович

Бакум Юрій Павлович

ЗНУ Викладачі Факультет соціальної педагогіки та психології Кафедра акторської майстерності

Народний артист України, доцент

Дисципліни

  • Сценічна мова

Графік консультацій

  • Понеділок 12:55-14:15 ауд.218(8)

Біографія

У 1979 році закінчив Харківський інститут мистецтві мені І.П. Котляревського за спеціальністю актор драматичного театру і кіно.

З 1979 року працює актором Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. Щорса (з 2004 року –імені В.Г. Магара). За 36 років роботи в театрі створив більше 150 різнопланових, різножанрових ролей.

Серед них:

Голохвастов у виставі «Дамських справ майстер», Шевцов за п’єсою М.Старицького «За двома зайцями», Богдан Хмельницький у виставі «Судна ніч» Н.Носаня, Дон Кіхот у виставі «Закоханий ідальго» за п’єсою Вассермана «Людина з Ламанчі», Михайло з п’єси «Украдене щастя» І. Франка, Олексій – «Сватання на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка, Мамай у виставі «Мамай» Карпенка, Микола в опері М. Лисенка «Наталка Полтавка» І. Котляревського, Сальєрі в опері М. Римського-Корсакова «Моцарт і Сальєрі», Барон Гастон де Кревільяк в опереті І. Кальмана «Принцеса цирку», Дені Дідро у виставі «Розпусник» за п’єсою Е. Шмітта та інші.

Має безліч подяк та почесних грамот за значний особистий внесок у розвиток театрального мистецтва, активну творчу діяльність у створенні яскравих художніх образів у виставах театру та активну громадську діяльність по пропаганді українського театрального мистецтва.

Нагороджений:

Ювілейною медаллю «За розвиток Запорізького краю» (2004 рік)

Лауреат обласної премії за досягнення у розвитку культури Запорізького краю у номінації «За кращу акторську роль» ( 2005 рік).

Дипломами Національної Спілки театральних діячів України «За значний внесок у розвиток театрального мистецтва України (2009 рік)

Лауреат театральної премії імені І. Паторжинського (2010 рік) «За вагомий творчий особистий внесок в розвиток українського театрального мистецтва, створення яскравих знакових ролей сучасного і класичного драматичного репертуару, пропаганду української національної поетичної спадщини, примноження культурного надбання Запорізького краю».

Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» 3 ступеня (2012 рік)

Дипломом лауреата вищої театральної нагороди Придніпров’я – «Січеславна» (2008 рік) «За поетичне втілення образу героїчного козацтва (роль Мамая) у виставі «Мамай» К.Карпенка.

Лауреат Національної Спілки театральних діячів України (2012 рік) «За значний внесок у розвиток театрального мистецтва України, багаторічне служіння театру, вагому громадську діяльність».

Лауреат театральної премії імені В.Г. Магара в номінації «Вершина» «За професіоналізм, самовідданість і любов до театру» (2012 рік).

Диплом переможця театральної премії імені В.Г Магара в номінації «Вершина «За роль Лейгера у виставі «Тев’є-молочник» (2014 рік).

З 2014 року - професор кафедри акторської майстерності.

З 2016 р. – доцент кафедри акторської майстерності та дизайну

Бере участь у всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях, виступає з доповідями.

Готує студентів до виступів на конкурсах читців.

Здійснює мистецько-просвітницьку роботу:

Друкує гумористичні твори у міському Альманасі «Весела Січ», створює «Акторські портрети» (нариси про діяльність акторів театру імені В.Г Магара ).

Виступає на радіо, телебаченні, в науково-популярних та художніх програмах.

Член Міжнародної асоціації гумористів і сатириків.

Наукова робота

Інформація надана факультетом соціальної педагогіки та психології

Бакум Юрій Павлович