Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Гіржон Василь Васильович

Гіржон Василь Васильович

ЗНУ Викладачі Математичний факультет Кафедра загальної та прикладної фізики

Доктор фізико-математичних наук, професор

Дисципліни

  • Аморфні та квазікристалічні матеріали
  • Фазові рівноваги
  • Механіка
  • Взаємодія лазерного випромінювання з речовиною
  • Лазерна обробка металів і сплавів

Біографія

У 1978 р. закінчив Запорізький державний педінститут. З 1987 по

1990 рр. навчався в аспірантурі інституту металофізики НАНУ. У 1990 р. у спеціалізованій вченій раді при цьому ж інституті захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вплив термоциклічної і лазерної обробки на структурний стан та властивості залізно-нікелієвих сталей».

З 1996 по 1998 рр. навчався в докторантурі при ЗДУ. В 1999 р. у Дніпропетровському національному університеті захистив докторську дисертацію на тему: «Структурно-фазові зміни в кристалічних та аморфних сплавах на основі перехідних металів при термоциклічних обробках. Має близько 100 публікацій, з них 2 монографії, 3 навчальних посібники, понад 60 наукових статей входять до міжнародної наукометричної бази «Scopus». Підготував 4 кандидатів наук. Член спеціалізованої вченої ради при Запорізькому національному університеті. Відмінник освіти України. Нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення». Заслужений діяч науки і техніки України. Член Європейської асоціації фізиків-спектральників.

Наукова робота

Фізика металів, зокрема процеси структуроутворення в кристалічних та аморфних металевих сплавах під впливом різноманітних теплових чинників, що призводять до нерівноважних умов формування структури (лазерна обробка, легування, термоциклічна обробка).

Інформація надана математичним факультетом

Гіржон Василь Васильович