Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Грищак Віктор Захарович

Грищак Віктор Захарович

ЗНУ Викладачі Математичний факультет Кафедра фундаментальної та прикладної математики

Доктор технічних наук, професор, професор кафедри фундаментальної та прикладної математики, Заслужений діяч науки і техніки України

Контакти

Розклад консультацій

 • Середа, 11:00-13:00
 • Дисципліни

  • Диференціальні рівняння
  • Рівняння математичної фізики
  • Теоретична механіка
  • Методи математичної фізики
  • Асимптотичні методи розв''язання крайових та початкових задач

  Біографія

  У 1964 році закінчив з відзнакою фізико-технічний факультет Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Кандидат технічних наук за спеціальною тематикою. Доктор технічних наук, професор.

  З 1975 по 1976 рр. – запрошений дослідник при Делфтському технологічному університеті (Нідерланди). 1976-1985 рр. – науковий керівник науково-дослідної лабораторії механіки неоднорідного та анізотропного середовища проблемної науково-дослідної лабораторії міцності та надійності конструкцій, декан механіко-математичного факультету Дніпропетровського національного університету. З 1985 по 1986 р. – запрошений науковець за програмою IREX до університету Північного Техасу (м. Дентон, США). З 1986 до 1992 рр. організував і очолив факультет прикладної математики. У 1988 році захистив докторську дисертацію на тему «Стійкість та коливання тонкостінних конструкцій змінної жорсткості»; професор кафедри прикладної теорії пружності з 1990 року. У 1991-1992 рр. за програмою Фулбрайта читав лекції та провадив наукову роботу у США (Станфордський університет, Каліфорнія).

  На протязі 21 року з 1993 р. по 2014 р. – проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Запорізького національного університету. У 1994 році – організував і очолив кафедру математичного моделювання та інформаційних технологій; з 2001 р. по наступний час – завідувач кафедри прикладної математики і механіки.

  У 1995 році запрошений консультант міжнародної Асоціації з аналізу аварій та катастроф, Менло Парк, Каліфорнія, США. У період з 1995 по 2000 рр. – запрошений професор Інституту Технологічних проблем Польської академії наук (Варшава, 1996), Станфордського університету, США (1998, 1999, 2000); асоційований редактор міжнародного журналу ‘Applied Mechanics Reviews”; член дослідницької Ради Консультантів Американського Біографічного Інституту; увійшов у збірник “Хто є Хто в Світі”, 13-е видання, видавництво Маркус, США, 1996. Член бюро Президії Українського товариства інженерів-механіків, член академічного союзу з науки і освіти у Східній Європі. У 1993 р. обраний академіком і членом Президії Академії наук вищої освіти України відділення «Механіки та машинобудування».

  Нагороджений почесними грамотами Міністерства освіти і науки України і медалями «За наукові досягнення» МОН України, «Ярослава Мудрого» та «Святого Володимира» Президією Академії наук вищої освіти України, «За заслуги» Дніпропетровським національним університетом ім. О. Гончара, Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка», Дніпровською «Державною академією будівництва та архітектури», Знаком «За Створення Ракетно-Космічної Техніки», почесними медалями Державного конструкторського бюро «Південне ім. М.К. Янгеля», почесними грамотами Торговельно-Промислової палати Землі Саксонія - Ангальт (Німеччина). У 2015 році обраний Почесним професором Запорізького національного університету «Запорізька політехніка».

  За значні здобутки в галузі науки і техніки Указом Президента України від 2 жовтня 2004 р. присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України», нагороджений Грамотою Верховної Ради України (N 389-К від 30.06.2017 року).

  Є членом наукової Ради МОН України за фаховим напрямом «Механіка» і експертом МОН України для проведення оцінювання ефективності діяльності закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності за науковим напрямом «Технічні науки» (Наказ МОН N 1111 від 07.09. 2020 року).

  Наукова робота

  Інформація надана математичним факультетом

  Грищак Віктор Захарович