Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Головна сторінка / Викладачі / Андрєєв Андрій Миколайович

Андрєєв Андрій Миколайович

ЗНУ Викладачі Математичний факультет Кафедра загальної та прикладної фізики

Завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор кафедри, доктор педагогічних наук, доцент

Дисципліни

• Фізика (для спеціальностей біологічного факультету)
  • Теорія і методика навчання фізики
  • Організація інноваційної діяльності учнів з фізики
  • Комп’ютеризація шкільного фізичного експерименту
  • Практикум з розв’язання фізичних задач
  • Практикум зі шкільного фізичного експерименту
  • Наукові основи шкільного курсу фізики

Біографія

Андрій Миколайович Андрєєв (народився 18 серпня 1979 р.) – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор Запорізького національного університету, керівник проектної групи освітньої програми Середня освіта (Фізика) з предметної спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика).

У 1998 р. закінчив з відзнакою Запорізький електротехнічний технікум-коледж, отримавши кваліфікацію молодшого спеціаліста-електрика (спеціальність «Монтаж і експлуатація електроустаткування промислових і громадських споруд»). У 2003 р. закінчив з відзнакою фізичний факультет Запорізького національного університету (ЗНУ), здобувши кваліфікацію магістра фізики (спеціальність «Фізика твердого тіла»). У 2008 році у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова захистив кандидатську дисертацію «Розвиток уміння формулювати і розв’язувати експериментальні задачі з фізики у процесі винахідницької діяльності старшокласників» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізика). У 2011 р. отримав вчене звання доцента кафедри фізики та методики її викладання. У 2019 році у Запорізькому національному університеті захистив докторську дисертацію «Теоретико-методичні засади підготовки майбутнього вчителя фізики до організації інноваційної діяльності учнів у навчальному процесі» на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2007 р.), Почесною грамотою Запорізької обласної ради (2011 р.); Подякою Запорізької обласної державної адміністрації (2020 р.); Подякою голови Запорізької обласної ради (2019 р.); Почесними грамотами Виконавчого комітету Запорізької міської ради, грамотами Управління освіти і науки обладміністрації, подяками ректора ЗНУ тощо.

Наукова робота

Наукові інтереси: теорія і методика навчання фізики, теорія і методика професійної освіти (зокрема, професійна підготовка майбутнього вчителя фізики, технології навчання фізики, розвиток творчих здібностей учнів у процесі навчання фізики). Є автором понад 100 наукових та науково-методичних праць, серед яких одна монографія, 6 навчальних посібників, зокрема 2 з грифом МОН України «Рекомендовано»; понад 50 статей, з них 13 опубліковано в наукових періодичних виданнях інших держав та виданнях України, які зареєстровані в міжнародних наукометричних базах (зокрема, 3 статті у журналах, що зареєстровані в базі SCOPUS), 18 патентів на винаходи та корисні моделі. Є членом спеціалізованої вченої ради Д 17.051.09 (при Запорізькому національному університеті) та членом редколегії фахового видання – Збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Педагогічні науки».

Керує науково-дослідницькою діяльністю студентів та учнів. Підготував переможців всеукраїнських та міжнародних студентських і учнівських конкурсів фізико-технічного спрямування. Зокрема, підготував: 33 учнів – переможців державного етапу всеукраїнського конкурсу МАН (з них більше половини отримали дипломи І ступеня); 9 учнів – призерів Міжнародних етапів конкурсів фізико-технічного спрямування.

За останні роки входив до складу журі Всеукраїнських конкурсів і турнірів фізико-технічного спрямування. Серед яких: Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (Intel International Science and Engineering Fair) (Київ); Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія» (Київ); Всеукраїнський турнір юних фізиків; Всеукраїнський турнір юних винахідників і раціоналізаторів (Чернігів); ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики (Запоріжжя); ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук (МАН) України (Запоріжжя) та ін.

Інформація надана математичним факультетом

Андрєєв Андрій Миколайович