Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Головна сторінка / Викладачі / Андрєєв Андрій Миколайович

Андрєєв Андрій Миколайович

ЗНУ Викладачі Математичний факультет Кафедра загальної та прикладної фізики

Завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор кафедри, доктор педагогічних наук, доцент

Дисципліни

• Педагогічні технології в системі вищої освіти (для здобувачів ступеня доктора філософії)
  • Фізика (для спеціальностей біологічного факультету)
  • Теорія і методика навчання фізики
  • Організація інноваційної діяльності учнів з фізики
  • Комп’ютеризація шкільного фізичного експерименту
  • Практикум з розв’язання фізичних задач
  • Практикум зі шкільного фізичного експерименту
  • Наукові основи шкільного курсу фізики

Біографія

Андрій Миколайович Андрєєв (народився 18 серпня 1979 р.) – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор Запорізького національного університету, керівник проєктної групи освітньої програми Середня освіта (Фізика) магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта предметної спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика).

У 1998 р. закінчив з відзнакою Запорізький електротехнічний технікум-коледж, отримавши кваліфікацію молодшого спеціаліста-електрика (спеціальність «Монтаж і експлуатація електроустаткування промислових і громадських споруд»). У 2003 р. закінчив з відзнакою фізичний факультет Запорізького національного університету (ЗНУ), здобувши кваліфікацію магістра фізики (спеціальність «Фізика твердого тіла»). У 2008 році у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова захистив кандидатську дисертацію «Розвиток уміння формулювати і розв’язувати експериментальні задачі з фізики у процесі винахідницької діяльності старшокласників» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізика). У 2011 р. отримав вчене звання доцента кафедри фізики та методики її викладання. У 2019 році у Запорізькому національному університеті захистив докторську дисертацію «Теоретико-методичні засади підготовки майбутнього вчителя фізики до організації інноваційної діяльності учнів у навчальному процесі» на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2007 р.), Почесною грамотою Запорізької обласної ради (2011 р.); Подякою Запорізької обласної державної адміністрації (2020 р.); Подякою голови Запорізької обласної ради (2019 р.); Почесними грамотами Виконавчого комітету Запорізької міської ради, грамотами Управління освіти і науки обладміністрації, подяками ректора ЗНУ тощо.

Наукова робота

Наукові інтереси: теорія і методика навчання фізики, теорія і методика професійної освіти (зокрема, професійна підготовка майбутнього вчителя фізики, технології навчання фізики, розвиток творчих здібностей учнів у процесі навчання фізики). Є автором понад 100 наукових та науково-методичних праць, серед яких одна монографія, 6 навчальних посібників, зокрема 2 з грифом МОН України «Рекомендовано»; понад 50 статей, з них 13 опубліковано в наукових періодичних виданнях інших держав та виданнях України, які зареєстровані в міжнародних наукометричних базах (зокрема, 4 статті у журналах, що зареєстровані в базі SCOPUS), 18 патентів на винаходи та корисні моделі. Є членом спеціалізованої вченої ради Д 17.051.09 (при Запорізькому національному університеті) та членом редколегії фахового видання – Збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Педагогічні науки».

Керує науково-дослідницькою діяльністю студентів та учнів. Підготував переможців всеукраїнських та міжнародних студентських і учнівських конкурсів фізико-технічного спрямування. Зокрема, підготував: 33 учнів – переможців державного етапу всеукраїнського конкурсу МАН (з них більше половини отримали дипломи І ступеня); 9 учнів – призерів Міжнародних етапів конкурсів фізико-технічного спрямування.

За останні роки входив до складу журі Всеукраїнських конкурсів і турнірів фізико-технічного спрямування. Серед яких: Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (Intel International Science and Engineering Fair) (Київ); Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія» (Київ); Всеукраїнський турнір юних фізиків; Всеукраїнський турнір юних винахідників і раціоналізаторів (Чернігів); ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики (Запоріжжя); ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук (МАН) України (Запоріжжя) та ін.

Покликання на профілі:

Scopus