Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Головна сторінка / Викладачі / Проценко Оксана Анатоліївна

Проценко Оксана Анатоліївна

ЗНУ Викладачі Філологічний факультет Кафедра української літератури

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри

Дисципліни

• Основний курс «Історія української літератури першої половини ХХ століття».
  • Історія української літератури другої половини ХХ століття
  • Курси за вибором: «Література та історія», «Еволюція історичного роману в українській літературі 90-х років ХХ століття», «Визначна особистість у художніх біографіях».

Біографія

Закінчила Запорізький державний університет (1995), аспірантуру при кафедрі української літератури зі спеціальності «Українська література» (2001). 2001 захистила кандидатську дисертацію на тему «Еволюція українського історичного роману 90-х років ХХ століття» (науковий керівник – д. філол. н., професор В. Ф. Шевченко).

Працює на кафедрі з 1999 року. Спочатку на посаді асистента, з 2001 – старшого викладача, з 2003 року – доцента кафедри української літератури. Атестат доцента отримала 17 лютого 2005 р.

Протягом 2008–2018 р. – заступник декана з навчальної роботи філологічного факультету. Із 2018 р. – учений секретар Запорізького національного університету.

Професійні інтереси: український історичний роман, історико-біографічна проза.

Основні праці:

1. Еволюція історичного роману в українській літературі 90-х років ХХ століття : методичні рекомендації до практичних занять для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» професійного спрямування «Українська мова і література». Запоріжжя : ЗНУ, 2015. 46 с.
  2. Історія української літератури першої половини ХХ століття : навчально-методичний посібник для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра напряму підготовки «Філологія» професійного спрямування «Українська мова і література». Запоріжжя : ЗНУ, 2016. 134 с.
  3. Курсова і кваліфікаційна робота : методичні рекомендації для здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра і магістра спеціальності «Середня освіта» освітньої програми «Українська мова і література» та спеціальності «Філологія» освітньої програми «Українська мова та література». Запоріжжя : ЗНУ, 2019. 50 с.
  4. Риси індивідуального стилю З. Легкого в романі «Тарасові страсті». Вісник Запорізького національного університету : зб. наук. ст. Серія : філологічні науки. 2015. № 1. С. 84–191.
  5. Жанрово-стильова специфіка кінороману «Художник» К. Тур-Коновалова, Д. Замрія, О. Лісовикової. Вісник Запорізького національного університету : зб. наук. ст. Серія : Філологічні науки. 2016. № 2. С. 174–179.
  6. Особливості поетики кінороману «Режисер» К. Тур-Коновалова, Д. Замрія. Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : філологічні науки. 2017. Вип. 45. С. 182–185.
  7. Специфіка творчого співвідношення історичної правди і художнього домислу в романі З. Легкого «Тарасові страсті». Літератури світу: поетика, ментальність і духовність : зб. наук. пр. 2017. Вип 9. С. 152–159.
  8. Участь євреїв у боротьбі українського народу за незалежність (Розділ 2. 4.). Голокост: художні виміри української прози : монографія / за заг. ред. І. Я. Павленко. Дніпро : Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», 2019. С. 111–129..
Інформація надана філологічним факультетом

Проценко Оксана Анатоліївна