Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті провели лекцію про запобігання корупції

У Запорізькому національному університеті провели лекцію про запобігання корупції

У Запорізькому національному університеті провели лекцію про запобігання корупції
17.05.2016 15:05 Протидія корупції лекція юридичний відділ

17 травня весь керівний склад ЗНУ, до якого належать проректори, декани та їх заступники, завідувачі кафедр, керівники структурних підрозділів, а також директори коледжів, прослухали лекцію про протидію корупції. Її провели на виконання пункту 21 Плану заходів запобігання та протидії корупції в Запорізькому національному університеті на 2016 рік, затвердженого наказом ректора ЗНУ від 26.12.2015 № 549 та розпорядження ректора від 13.05.2016 № 20 «Про проведення лекції з питань запобігання і протидії корупції». В.о. ректора, д.ю.н. Олександр Бондар зазначив, що такі лекції спрямовані на забезпечення відкритості та поінформованості усіх учасників навчально-виховного процесу. Також Олександр Григорович, звернув увагу присутніх на те, що керівники структурних підрозділів зобов’язані проінформувати своїх підлеглих про зміст лекції.

Начальник юридичного відділу, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції, к.ю.н. Ольга Кулініч розповіла присутнім про нормативно-правові документи, які регламентують діяльність у сфері запобігання і протидії корупції в університеті, осіб, які підпадають під дію Закону України «Про запобігання корупції». В.о. завідувача кафедри цивільного права, д.ю.н., доцент Михайло Віхляєв розкрив практичний аспект притягнення до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, роз’яснив присутнім поняття «конфлікт інтересів» та різницю між потенційним та реальним конфліктом інтересів, окреслив порядок дій при виникнення конфлікту інтересів. Так, працівник вишу при виникненні конфлікту інтересів зобов’язаний протягом доби повідомити про його наявність свого безпосереднього керівника, який протягом наступних двох діб має видати розпорядження щодо усунення такого конфлікту. Якщо є конфлікт інтересів стосується складання іспитів, Михайло Юрійович порекомендував проводити їх у письмовій формі.

Заступник декана юридичного факультету з наукової роботи, д.ю.н., доцент Павло Лютіков розповів про встановлені законодавством обмеження щодо отримання подарунків; роз’яснив поняття «неправомірної вигоди», алгоритм дій в разі отримання пропозиції неправомірної вигоди. Також він окреслив порядок дій посадових осіб університету при отриманні ними повідомлення про вчинення корупційного правопорушення.
Після доповідей в аудиторії відбулась жвава дискусія, лектори дали вичерпні відповіді на питання присутніх.

Схожі новини