Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі старшокласники познайомилися зі своїм майбутнім вишем

Запорізькі старшокласники познайомилися зі своїм майбутнім вишем

Запорізькі старшокласники познайомилися зі своїм майбутнім вишем
01.06.2016 09:13 Все Факультети Філологічний філологічний факультет зустріч профорієнтаційна діяльність

31 травня на запрошення представників науково-педагогічного колективу філологічного факультету до ЗНУ завітали 30 запорізьких старшокласників з історико-філологічного класу гімназії «Елінт». Викладачі та студенти філологічного факультету ознайомили гостей з важливою інформацією щодо умов вступу до нашого вишу, особливостей навчання на цьому факультету та можливостей, які відкриваються перед його випускниками. Також для гімназистів влаштували екскурсію студмістечком Запорізького національного університету, зокрема вони побували в Музеї історії та розвитку ЗНУ та у Світлиці – аудиторії, оформленій із використанням народних мотивів аудиторії кафедри українознавства.

Учні 10 класу в супроводі заступника декана з профорієнтаційної роботи філологічного факультету, доцента кафедри української літератури Олесі Слижук спершу завітали до Музею ЗНУ, де ознайомилися з 85-річною історією нашого вищого навчального закладу, нерозривно пов’язаною з історією Запорізького краю та всієї нашої країни. Оскільки філологічний факультет – ровесник нашого вишу, то старшокласникам розповіли про трагічні та величні сторінки історії боротьби його викладачів та студентів із фашистською навалою та повоєнної відбудови нашої області, його розвиток та процвітання, становлення наукових шкіл, наукові й творчі досягнення його представників. Потім на учнів чекало знайомство із сьогоденням факультету – зустріч із його деканом, професором Тамарою Хом’як, її заступниками Іваном Мацегорою та Валентиною Ніколаєнко, викладачами всіх кафедр та студентами старших курсів.
Так, під час зустрічі завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко розповіла, що на базі цієї кафедри на сьогодні діють три спеціальності: «Мова та література (російська)» та «Переклад (українська, російська, польська мови)» і «Переклад (українська, російська, болгарська мови)». До речі, дві останні функціонують на факультеті три роки й користуються чималою популярністю серед абітурієнтів. У планах керівництва факультету – відкриття у 2017 році ще однієї спеціальності на його базі, на цей раз пов'язаної з вивченням китайської мови та перекладом на неї. Також Ірина Яківна зазначила, що випускники факультету користуються попитом серед запорізьких роботодавців.
Викладач з Болгарії, яка зараз працює в ЗНУ, Людмила Мінкова розповіла присутнім, як на факультеті організована практика для тих студентів, що вивчають болгарську та польську мови. Вони мають можливість улітку побувати в цих країнах, пройти відповідну мовну практику, ознайомитися дізнатися більше про їхню історію та культуру, познайомитися із закордонними ровесниками. При цьому керівництво факультету прагне, аби ці поїздки були доступними для всіх охочих, намагаючись зробити їх безкоштовними або ж – за мінімальні кошти.
Доцент кафедри української мови Лариса Бойко розповіла учням про наукову школу, що діє на базі кафедри, про особливості навчання в ЗНУ та про можливості, які надає філологічний факультет для побудови кар’єри всім, хто прагне пов’язати своє життя із наукою.
Кафедру української літератури презентувала завідувач кафедри української літератури, доцент Наталія Горбач. Вона окреслила коло навчальних дисциплін, які викладають співробітники цих кафедр. Також Наталія Горбач розповіла про те, як проходить навчання і дозвілля студентів-філологів, про їхню успішну участь у різнорівневих олімпіадах тощо.
Студентки 4 курсу Каріна Шум й Аліна Боєва розповіли гімназистам про те, ким можуть працювати випускники факультету, використовуючи знання, отримані під час навчання у виші. Зокрема, дівчата відзначили, що багато хто зі студентів-філологів уже починає заробляти своєю працею ще під час перебування у виші.
Декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як, підбиваючи підсумки зустрічі зазначила, що «вже протягом кількох років наш факультет плідно співпрацює і гімназією ‘’Елінт‘’. Так, наші викладачі часто виступають науковими керівниками для її учнів, які вирішили взяти участь у Малій академії наук України. Серед вчителів вашої гімназії – чимало випускників нашого факультету різних років. І ми дуже сподіваємося, що ви в майбутньому зробите вибір на користь нашого ВНЗ та обов’язково станете студентами Запорізького найкращого університету, як його називають студенти ЗНУ».
Заступник декана філологічного факультету з наукової роботи Іван Мацегора звернув увагу присутніх на те, що випускникам ЗНУ, які отримали якісну класичну освіту, за потреби буде легко опанувати цілу низку спеціальностей, які користуються попитом на сучасному ринку праці.
Майбутні абітурієнти під час зустрічі виявили неабияку зацікавленість у спілкуванні з представниками філологічного факультету. Вони уважно вислухати інформацію щодо навчання на різних спеціальностях, а також поставили низку запитань щодо умов вступу, кількість прохідних балів, можливостей водночас навчатися за кількома спеціальностями, умов для заняття наукою тощо.
Крім того, гостям університету роздали інформаційні буклети Запорізького національного університету та сертифікаційні зошити з української мови та літератури і з історії України, що використовувалися під час цьогорічних пробних ЗНО, які навесні традиційно проводить наш університет.
Також старшокласникам порадили завчасно визначитися з тим, які саме сесії ЗНО вони мають складати, аби вступити до обраного вищого навчального закладу, та зазначили, що більше інформації по навчання у ЗНУ, дозвілля його студентів, можливість їхньої участі в міжнародних програмах академічного обміну тощо вони зможуть дізнатися, завітавши за посиланням:www.znu.edu.ua Завершився візит старшокласників до нашого вишу екскурсією до світлиці – аудиторії, оздобленої старовинними керамічними виробами, рушниками тощо, які студенти факультету привезли з фольклористичної практики. Усі майбутні абітурієнти запевнили, що на них велике враження справила зустріч з викладачами та студентами нашого університету і що вони радіють змозі більше дізнатися про навчання в Запорізькому національному університету.

Таміла Тарасенко

Схожі новини