Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Анна Югріна прозвітувала про діяльність Студентської ради ЗНУ за 2015-2016 навчальний рік

Анна Югріна прозвітувала про діяльність Студентської ради ЗНУ за 2015-2016 навчальний рік

Анна Югріна прозвітувала про діяльність Студентської ради ЗНУ за 2015-2016 навчальний рік
02.06.2016 10:32 ЗНУ Студентська рада звіт

31 травня під час засідання Вченої ради Запорізького національного університету голова Студентської ради у 2015-2016 навчальному році Анна Югріна, яка вже склала свої повноваження, презентувала детальний звіт про роботу за академічний рік. Вона зосередила свою увагу на таких напрямах роботи, як: використання медійних ресурсів, співпраця з іншими вишами, актуалізація іміджевої політики, міжнародна діяльність тощо.

Анна Югріна розповіла про реалізацію командою Студентської ради доручень та рішень Вченої ради – посилення інформаційної роботи, участь СР ЗНУ в профорієнтаційній діяльності, адаптація роботи органу студентського самоврядування до ЗУ «Про вищу освіту», оповіщення студентської громади про зміни в навчальному процесі тощо.
Щодо інформаційної роботи, то про події на факультетах, в університеті, місті й державі, цікаві конкурси, гранти й акції, корисні проекти інформація поширювалася у 5 соціальних мережах. Наприклад, у мережі «ВК» за цей рік чисельність користувачів виросла на 28 відсотків. Анна розповіла про ідею та спробу створення мобільного додатку з розкладом занять, картою студмістечка та календарем подій. Сьогодні існує домовленість з Київським політехнічним університетом, студенти якого подібний додаток вже розробили – розклад ЗНУ та інша інформація щодо наступного навчального року будуть занесені до їх додатку, який терміном до жовтня 2016 року працюватиме з сучасним інтерфейсом та без помилок. Наразі ведеться робота над створенням сайту СР ЗНУ.
Студрадою за рік було створено 2 масштабні проекти – "ЗНУ ТВ" та "Магма". "ЗНУ ТВ" – це перше студентське телебачення, яке працює в режимі прямих ефірів (за короткий термін існування проект став інформаційним партнером декількох міських фестивалів та заходів, соціальних та комерційних проектів). "Магма" – це інформаційний ресурс, що висвітлює актуальні проблеми, досягнення та ініціативи наших студентів. Поки що це – онлайн-журнал, проте Студрада докладає всіх зусиль, щоб "Магма" також виходив й у друкованому вигляді.
Іміджева політика стала одним з пріоритетних напрямків роботи СР. Лідерами Студентської ради ЗНУ була створена ініціативна група, яка розробила власні пропозиції щодо створення бренду ЗНУ та становлення його позитивного іміджу. Зараз представники студентства входять до робочої групи із підтримання позитивного іміджу нашого вишу на рівні ректорату, одночасно співпрацюють із прес-центром, відділом довузівської підготовки, відділом працевлаштування та проректорами. Розповіла Анна Югріна і про реалізований весною цього року проект «ЗНУ-фейс». Його результатом стало обрання пари серед студентів, яка стане медійним обличчям ЗНУ.
Активно працював і правовий сектор СР, в якому розглядалися усі звернення студентів з тих чи інших юридичних питань, а в разі необхідності – вони отримували правову допомогу в Юридичній клініці ЗНУ. Було проведено низку тренінгів та інтерактивних лекцій з юриспруденції, а також розроблено Положення про студентське самоврядування, яке було затверджено конференцією студентів ЗНУ в квітні цього року.
У секторі навчальної роботи СР його співголови протягом року займалися роз’ясненням актуальних питань щодо реформ у законодавстві про освіту, інформували студентство з приводу якості освітнього процесу, нових можливостей навчання, прав та обов’язків студентів. Також представники навчального сектору вперше увійшли до науково-методичної ради університету.
Окрім того, вже 2 роки поспіль працює мовне кафе, реалізовано зустрічі зі студентами, які отримали освіту за кордоном та учасниками міжнародних програм. Завдяки таким заходам підвищується рівень поінформованості студентів про міжнародні програми.
Сектором волонтерської роботи СР була проведена різнопланова робота – організовані численні суботники, тренінги з профілактики СНІД і насильства, розроблені соціальні ролики, започаткована соціальна робота з учнями, вихованцями реабілітаційного центру для людей з обмеженими можливостями, проведені конкурси та акції (фестиваль «Допоможемо героям», всеукраїнська акція «Серце до серця», створення Банку крові ЗНУ, проект здорового харчування «Фреш фуд»).
Культурно-масову діяльність СР реалізовано через проведення різноманітних заходів: традиційна посвята першокурсників, вечірки, конкурс соціальних флешмобів, участь у міських і всеукраїнських заходах (Студреспубліка, День студента тощо).
Співпраця з іншими вишами міста й області, підприємствами та громадськими інститутами виражається в тому, що студенти-лідери ЗНУ обіймають керівні посади в Міській молодіжній раді, Обласній студентській раді та Обласній раді трудової молоді. На базі нашого вишу організовано й проведено всеукраїнський турнір та декілька обласних заходів.
Прозвітувала Анна Югріна і про співпрацю з мешканцями та працівниками гуртожитків – про постійні перевірки, зустрічі та роз’яснювальні бесіди зі студентами, які там проживають.
Також Анна прозвітувала про використаний за рік кошторис – майже 288 тисяч гривень.
За підсумками своєї роботи Студентська рада пропонує такі напрями роботи на наступний рік: розширити інформаційну електронну базу студентського самоврядування ЗНУ, шляхом розробки та впровадження сайту Студентської ради ЗНУ; розробити мобільний додаток для систем Android та IOS, який включатиме в себе розклад занять, карту студентського містечка та календар подій; розробити план заходів Студентської ради університету щодо працевлаштування студентів та випускників у співпраці з відділом працевлаштування ЗНУ; посилити роботу щодо створення позитивного бренду ЗНУ та побудови іміджевої політики університету; створити умови для забезпечення здорового харчування студентів ЗНУ за допомогою запровадження здорової їжі в асортимент пунктів реалізації продуктів харчування університету; забезпечити участь Студентські ради ЗНУ в розподіленні аудиторного фонду з метою виділення приміщень та технічного обладнання факультетам: фізичному, менеджменту, фізичного виховання.
Також Анна Югріна нагадала, що 12 травня відбулися вибори голови Студради університету. Головою СР ЗНУ став Антон Назаренко.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини