Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук взяв участь у тренінгу із впровадження академічної доброчесності

31 травня – 1 червня в рамках зустрічі партнерів Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (м. Київ) відбувся дводенний тренінг для представників від викладацького складу університетів – учасників. У ньому взяли участь проректори з наукової роботи та з міжнародних відносин, секретарі вчених рад і керівники навчальних частин провідних вітчизняних вищих навчальних закладів. Запорізький національний університет на заході представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук. Під час тренінгу йшлося про можливі шляхи вирішення низки важливих питань, пов’язаних із успішним втіленням у життя цього важливого міжнародного проекту.
Протягом двох днів представники адміністрації 10 вишів-партнерів та 4-х запрошених вишів – Запорізького національного університету, Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, Донецького національного університету, Сумського державного університету та інших – слухали лекції іноземних колег – представників Організації Американських рад з міжнародної освіти, опановували їхній досвід та обговорювали способи оптимізації змісту освітніх курсів.
Професори Університету Ферфілд (Коннектикут, США) Кетрін Нанц і Девід Шмідт поділилися із присутніми на заході досвідом свого вишу із впровадження в освітній процес принципу академічної доброчесності. Також вони надали практичні поради щодо створення вишівського Кодексу академічної доброчесності, способів дієвої боротьби зі списуванням і плагіатом тощо. Крім того, перед учасниками зустрічі з лекцією «Ефективне навчання: оптимізація змісту курсів та завдань» виступила директор Докторської школи Національного університету «Києво-Могилянська академія» Людмила Криворучко.
До речі, ЗНУ посідає особливе місце в реалізації Проекту: саме наш університет обрано базою для запровадження засад академічної доброчесності на Півдні України. Це – велика честь і, водночас, важливий обов’язок для нашого вищого навчального закладу. Поки ж, за словами проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, представники Організації Американських рад під час зустрічі учасників Проекту особливо відзначили таку позитивну якість нашого університету, як його відкритість. Вони схвально відгукнулися про інформаційне наповнення веб-сайту університету www.znu.edu.ua, наголосивши, що там розміщені всі потрібні документи, які регламентують перебіг освітнього процесу у виші і з якими можуть ознайомитися всі охочі. Також їх приємно вразила актуальність й активність поповнення матеріалів сайту, в тому числі – і його інформаційної складової.
Наступна зустріч учасників Проекту запланована на жовтень цього року. До того часу має вийти підручник з академічної доброчесності під егідою Міністерства освіти і науки України.
До речі, нагадаємо, що 27-28 травня такі ж тренінги в рамках Проекту проводилися для представників студентства вишів, задіяних у проекті. Запорізький національний університет на них представляли студентський координатор Проекту Оксана Ковтун й учасник студентської команди Артем Єременко.
Таміла Тарасенко