
Традиційно, найбільший обсяг ремонтних робіт, що проводяться в університеті та на території студмістечка, припадає на літній період. Адже вже до початку нового навчального року усі корпуси та навчальні аудиторії мають бути комфортними й затишними для роботи студентів та викладачів. Саме для цього на території ЗНУ зараз працюють як співробітники рембудгрупи адміністративно-господарської частини, так і працівники підрядної організації.
Після завершення реконструкції обох частин сходів у 2 навчальному корпусі будівельники рембудгрупи університету вже майже півтора місяця займаються відновленням холу на 1 поверсі корпусу. За цей час тут встановили натяжну стелю та пов’язану із нею систему електропроводки, оновили перегородки приміщень гардеробу, вахти та буфету, стіни оздоблені штукатуркою у стилі короїд та пофарбовані у світло-бежевий колір. Головний інженер АГЧ ЗНУ Валентин Моцак повідомив, що остаточно завершити увесь комплекс розпочатих тут робіт планують вже за два тижні, адже надалі розпочнеться вступна кампанія.
Також у 2 корпусі незабаром розпочнуть ремонтувати і аудиторії. За сезон заплановано оновити зовнішній вигляд десяти кабінетів: №№ 203, 207, 211, 212, 213, 217 та 217а, 218 та 243, а от у 305-му ремонт вже відбувся. Тут проводитиметься повний або частковий обсяг ремонтних робіт, залежно від стану приміщень.
Також силами будівельників ЗНУ проведені ремонти підпірних стінок – біля Спортивно-оздоровчого комплексу та за 2 навчальним корпусом (тут роботи ще тривають).
У студентських гуртожитках №2 та №4 також здійснюються ремонти та відновлювальні роботи. Так, у гуртожитку №4 нещодавно був проведений великий обсяг робіт із заміни старої системи труб водопостачання та каналізації (усі стояки) на пластикові, а тепер тривають роботи із заміни труб на блоках. Також протягом літнього періоду відбудеться часткова заміна обладнання у санітарних приміщеннях: 21 умивальника, 25 змішувачів для води на умивальниках, 31 змішувача у душових кімнатах та 13 унітазів. Окрім того, здійснюється перевірка електроплит на кухнях і пов’язані із цим ремонти обладнання. У гуртожитку №2 відремонтована одна кімната і проводяться поточні дрібні ремонтні роботи тощо.
Окрім того, проводиться ціла низка робіт силами підрядчиків. Вже завершилися роботи з оновлення карнизу 4 навчального корпусу ЗНУ. Минулого місяця відбулася повна заміна труб водовідведення: встановлений новий більшого діаметру трубопровід біля 3 гуртожитку. На комбінаті громадського харчування ЗНУ також проведені комплексні роботи із модернізації системи каналізації. Оновлені 42 м труб каналізації, встановлені нові лотки та зроблений колодязь поряд із 6 навчальним корпусом. Після завершення ЗНО розпочнеться заміна труб на території господарського дворика біля 2 навчального корпусу.
Також у 6 корпусі здійснюються масштабні роботи із переобладнання та ремонту приміщень на 2 поверсі – вони будуть обладнані під навчальні аудиторії кафедри дизайну вже до початку нового навчального року.
Олена Хлистун