Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники влади, науки та бізнесу об’єдналися заради процвітання Запорізького краю

Представники влади, науки та бізнесу об’єдналися заради процвітання Запорізького краю

Представники влади, науки та бізнесу об’єдналися заради процвітання Запорізького краю
08.06.2016 14:48 Університет наука Форум «Наука Влада Бізнес»

8 червня в Запорізькому національному університеті провели І-й регіональний форум «Наука. Влада. Бізнес». На захід завітали представники органів обласної та міської влади, співробітники запорізьких підприємств та організацій, підприємці, науковці з провідних вищих навчальних закладів області, молоді вчені, аспіранти та студенти. Учасники Форуму зібралися разом, аби консолідувати зусилля влади, науки й бізнесу і спрямувати їх на вирішення проблем запорізького краю задля забезпечення ефективного розвитку інноваційного, технологічного, економічного та кадрового потенціалу Запорізької області.

Ініціаторами організації цього заходу стали представники адміністрації й науково-педагогічного складу нашого вишу, а партнерами у його проведенні – Запорізька обласна рада, Запорізька обласна державна адміністрація й Запорізька міська рада. Така зацікавленість представників органів управління та місцевого самоврядування переконливо засвідчила актуальність обраної для обговорення теми. Не менший інтерес концепція об’єднання зусиль науки, влади та бізнесу, а також презентація Програми розвитку Відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ» (Інформація, Інвестиції, Інновації) викликала серед підприємців нашого міста. Представники малого та середнього бізнесу завітали на захід, аби провести низку воркшопів для студентів нашого вишу, поділившись із ними секретами пошуку першого робочого міста, успішного працевлаштування чи заснування власного бізнесу.
До президії урочистого пленарного засідання Форуму увійшли представники керівництва ЗНУ: ректор, професор Микола Фролов і перший проректор, професор Олександр Бондар, а також гості університету – голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, міський голова міста Запоріжжя Володимир Буряк, голова Олександрівської районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий.
Модератор заходу – начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська – привітала учасників засідання, подякувала їм за небайдужість до майбутнього рідного краю, а також запросила до привітального слова ректора, професора Миколу Фролова. Микола Олександрович у своїй промові зауважив, що «Запорізький національний університет ніколи не залишався осторонь від важливих подій у суспільно-громадському та науковому житті нашого регіону, завжди брав активну участь у втіленні в життя наукових інновацій, часто виступав ініціатором важливих змін у провідних галузях життєдіяльності. Ось і сьогодні ми робимо конкретні кроки задля консолідації зусиль представників влади, науки та бізнесу. Щиро сподіваюся, що наша програма матиме успіх і до неї приєднуватимуться все нові учасники, адже вона має сучасний інструментарій, заснований на використанні ІТ-технологій, та спрямована на розвиток нашого регіону». Також ректор Микола Фролов підкреслив, наскільки важливим для успіху реалізації програми є те, що в ній активно бере участь університетська молодь – студенти, аспіранти й молоді вчені. Окремо він подякував представникам місцевої влади та бізнесу, які не залишилися осторонь від важливої ініціативи.
Крім того, Микола Олександрович вручив примірники Програми розвитку Відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ» із підписами керівників органів самоврядування області й міста почесним гостям заходу: голові Запорізької обласної ради Григорію Самардаку і міському голові міста Запоріжжя Володимиру Буряку.
Григорій Самардак, виступаючи під час пленарного засідання Форуму, наголосив, що сьогодні в ЗНУ відбувається не просто урочистий захід, а реальні дії щодо реалізації формування нової стратегії розвитку нашого краю. «Ми, мешканці Запоріжжя, поставили перед собою амбітну мету, у майбутньому ми хочемо бачити свій регіон серед передових в Україні. Уже створена стратегія розвитку нашого краю на кілька десятків років, тож заснування такого майданчику, чиїми послугами можуть скористатися всі, хто має інноваційні ідеї чи потребує їх для успішного ведення бізнесу, є дуже важливою ініціативою. Лише об’єднавши зусилля разом, ми зможемо досягти успіху в розвитку виробництва та інфраструктури краю, у створенні нових робочих місць та підвищити рівень добробуту його мешканців»,
– наголосив Григорій Вікторович. Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін зауважив, що вже давно назріла потреба об’єднати зусилля представників органів влади, учених та підприємців. Особливо ж це, на його думку, актуально в часи важливих реформ, що відбуваються в усіх галузях життєдіяльності суспільства.
Міський голова міста Запоріжжя Володимир Буряк підкреслив, що йому особливо приємно, що такий важливий захід проходить у стінах поважного вищого навчального закладу – Запорізького національного університету, наукова діяльність викладачів та випускників якого добре відома далеко за межами нашої країни. «Я дуже вдячний ректору ЗНУ Миколі Фролову та представникам науково-викладацького колективу вишу за те, що вони організували Форум, а також за створення платформи, де зможуть, задля досягнення спільного результату, взаємодіяти представники влади, науки та бізнесу», – підкреслив він.
Голова Олександрівської районної адміністрації Запорізької міської ради Валерій Мостовий приєднався до привітань учасників заходу, а також запросив науковців ЗНУ взяти участь у розробці стратегії розвитку Олександрівського району, де розташований виш, на найближчі п’ять років.
Кульмінацією заходу стала презентація Програми розвитку Відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ» (Інформація. Інвестиції. Інновації), яку провів проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олександр Гура. Олександр Іванович наголосив, що ЗНУ виступив з ініціативою створення відкритого інноваційно-інформаційного середовища, яке сприятиме успішному вирішенню проблем нашого регіону. Зокрема, серед користувачів інформаційної платформи можуть бути інвестори, які бажають вкласти кошти в розробку інноваційних проектів, представники підприємств, які прагнуть втілити у виробництво новітні наукові розробки, студенти-випускники, які шукають перші робочі місця, тощо. Також проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура підкреслив, що в університеті вже створили новий структурний підрозділ – відділ із проектної діяльності, представники якого забезпечуватимуть роботу платформи. Зараз вона перебуває у тестовому режимі, остаточний же запуск в експлуатацію запланований на вересень цього року. Крім того, Олександр Іванович зауважив, що вже на сьогодні платформа користується чималою популярністю серед студентства нашого вишу. Близько 30 проектів студентів ЗНУ – як старт-апи, так і благодійні ініціативи – уже розміщені на ній та чекають на своїх інвесторів.
Голова студентської ради Антон Назаренко також підтвердив те, що студенти неабияк зраділи створенню такої платформи, оскільки завдяки ініціативі університету матимуть вплив на своє майбутнє. «Часто молодь чує, що вона – то майбутнє країни, від неї залежить шлях подальшого розвитку нашої держави. Але ж від влади та бізнесу залежить сучасне України, яке має вплив на майбутнє, а від науковців – те, наскільки висококваліфікованими фахівцями стануть студенти після завершення навчання. Тож лише разом, об’єднавши зусилля, високопосадовці, науковці, підприємці та амбітна цілеспрямована молодь зможуть досягти успіху», – зауважив він.
Один із почесних гостей Форуму, заступник голови БФ «Фонд добрих справ» у Запоріжжі Володимир Глазунов привітав його учасників та засновників платформи науково-виробничого партнерства – представників нашого вишу – із реалізацією такої корисної ініціативи. Також він вручив ректору ЗНУ, професору Миколі Фролову комп’ютер, який буде використовуватися в роботі «ІНКУБ».
Також перед учасниками засідання із привітаннями виступили підприємці м. Запоріжжя: Віталій Івахов (компанія «100% Interior»), Михайло Башлик (ІТ-компанія «Squro»), Тетяна Решетняк (ТОВ «Фоззи-груп»), Наталія Дукова (Туристична фірма «САМ»), Людмила Василега (Запорізький титано-магнієвий комбінат), Сергій Шлянін (ТОВ «Завод Кранкомлпект»), Олексій Пучков (ТОВ пекарня «Урожай») й Алла Семенюк (ПАТ «Карлсберг Україна»). Вони анонсували свої воркшопи й коротко розповіли, як почуте під час майстер-класів зможе допомогти випускникам у пошуку роботи чи при заснуванні бізнесу.
Представників вишів м. Запоріжжя запросили взяти участь у засіданні круглого столу: «Розвиток науково-інноваційної діяльності у вищих навчальних закладах».
Наприкінці пленарного засідання начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська подякувала всім його учасникам. Також вона запевнила, що проведення таких заходів стане традицією для Запорізького національного університету і що наступний Форум «Наука. Влада. Бізнес» відбудеться в ЗНУ наприкінці 2016 року.

Таміла Тарасенко

РЕЗОЛЮЦІЯ І-го Регіонального форуму «Наука. Влада. Бізнес»
rezolyuts__ya_forumu__1__1_.doc

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Схожі новини