Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Розвиток науково-інноваційної діяльності у вишах обговорили в ЗНУ

Розвиток науково-інноваційної діяльності у вишах обговорили в ЗНУ

Розвиток науково-інноваційної діяльності у вишах обговорили в ЗНУ
08.06.2016 16:46 Все Факультети

Сьогодні в рамках проведення в Запорізькому національному університеті І-го регіонального форуму «Наука.Влада.Бізнес» відбулося засідання круглого столу «Розвиток науково-інноваційної діяльності у вищих навчальних закладах». Участь у ньому взяли керівництво та науковці запорізьких вишів, депутати міської ради, керівники підприємств та організацій. Головної метою цього заходу було обговорення питань співпраці між ними, проблем, які виникають під час налагодження комунікації, а також напрямів розвитку науково-інноваційної діяльності.

Your title here...
Модератором засідання була начальник науково-дослідної частини ЗНУ Вікторія Меняйло, яка виступила з доповіддю на тему: "Розвиток науково-інноваційної діяльності у вищих навчальних закладах як одне з головних завдань вищої освіти".
Відкрив засідання проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він закликав представників усіх запорізьких вишів підтримувати один одного, адже лише спільними зусиллями науковці зможуть вирішити більшість наявних у вишах проблемних питань. Розповідаючи про фінансування ВНЗ, Геннадій Миколайович навів закордонну статистику. Так, лише 15-20% коштів закордонні виші отримують від держави, 60% надходять від великих корпорацій, а ще 20% - фінансування діяльності ВНЗ за рахунок грантової діяльності. Саме тому, на думку проректора з наукової роботи, науковцям варто орієнтуватися на потреби та запити бізнесу.
Також Геннадій Миколайович нагадав, що 13 викладачів ЗНУ входять до складу експертних рад Міністерства освіти і науки України, та запропонував представникам запорізьких вишів звертатися до них за допомогою.
Думку про те, що головним під час підготовки фахівців у вишах має бути практичний аспект, висловив проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура. Олександр Іванович наголосив, що виші мають залучати величезний креативний потенціал студентства не лише до розробки проектів, але й до їх реалізації. Саме в такий спосіб вже до закінчення навчання студенти зможуть отримати важливий практичний досвід та професійні навички, які так цінують роботодавці. Одним з напрямів роботи відкритої регіональної платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ», керівником якої виступає Олександр Гура, і є забезпечення цього аспекту підготовки фахівців у Запорізькому національному університеті. Акцентувала увагу на важливості підтримки ідей студентства і доцент кафедри туризму Лариса Безкоровайна.
Про проекти, над якими працюють науковці ЗНУ з початку поточного року, коротко розповів доцент кафедри загальної та прикладної екології та зоології Валерій Горбань, який закликав усіх учасників круглого столу активно включатися в спільну роботу на базі платформи науково-виробничого партнерства «ІНКУБ».
На важливості участі громадськості в ініціюванні та розробці важливих для суспільства проектів наголосив заступник голови БФ «Фонд добрих справ» Володимир Глазунов. Він також підкреслив, що до наглядових рад вишів вкрай необхідно включати меценатів та представників великих корпорацій, адже відновлення науки без їхньої участі буде неможливим.
Депутати міської ради Ігор Чумаченко (голова комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин) та Андрій Согорін (голова комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції) закликали викладачів, студентів та аспірантів брати активну участь у громадських обговореннях різних проектів та документів та вносити свої пропозиції відповідно до свого фаху.
Про орієнтованість усього колективу Національного заповідника «Хортиця» на пошук інвестицій та реалізацію проектів розповів його директор Максим Остапенко. Максим Анатолійович зазначив, що платформа «ІНКУБ» буде дуже корисною для налагодження співпраці між науковцями та фахівцями-практиками. Також він запропонував залучати до співпраці різні проекти та організації, пов’язані з культурою.
Завідувач відділу аспірантури та докторантури ЗНУ Юрій Каганов зупинився на проблемних питаннях здобуття наукових ступенів і вчених звань. Юрій Олегович ставив питання про затребуваність випускників аспірантури на ринку праці поза вищими навчальними закладами, навички, якими вони мають володіти відповідно до вимог роботодавців, спільні міжвишівські програми підготовки аспірантів тощо.
Нагадала усім присутнім про базу даних щодо вакансій, які відкриті на запорізьких підприємствах, та закликала всіх звертатися за інформацією начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська.
Головними проблемами вищої школи проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Гура назвала такі. По-перше, програми підготовки фахівців гуманітарної галузі не користуються популярністю на державному рівні. По-друге, українським науковцям варто розвивати навички презентації своїх досягнень та проектів. Саме вони є запорукою отримання грантів від зарубіжних організацій. Думку про орієнтацію на міжнародні організації щодо отримання фінансування проектів підтримав і проректор з наукової роботи Класичного приватного університету Антон Монаєнко.
На гендерних питаннях зосередила увагу присутніх Тетяна Голованова, керівник Центру гендерної освіти ЗНУ. Вона розповіла про проекти, які успішно реалізовані на базі цього центру, а також нагадала про важливість балансу між професійною та сімейною ролями особистості.
Роботодаці Віталій Івахов (компанія «100% Interior»), Тетяна Решетняк (ТОВ «Фоззи-груп»), Людмила Василега (Запорізький титано-магнієвий комбінат) та Алла Семенюк (ПАТ «Карлсберг Україна»), які приєдналися до обговорення після проведення воркшопів для студентів, зазначили що молодь в Запорізькому національному університеті позитивна, зацікавлена та надзвичайно активна.
Підбиваючи підсумки роботи круглого столу, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура зазначив, що незабаром студенти самі обиратимуть навчальні дисципліни, а це ставить нові вимоги перед викладачами.

РЕЗОЛЮЦІЯ І-го Регіонального форуму «Наука. Влада. Бізнес»
rezolyuts__ya_forumu__1__1_.doc

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ: