
У рамках І-го регіонального форуму «Наука. Влада. Бізнес» відбувся майстер-клас на тему «Як вижити в світі, в якому неможливо вибрати професію». Його провів успішний підприємець, власник групи компаній («Іспанський Дім», «100% Інтер’єр», генеральний представник та дистриб'ютор ТМ «Illy» в Україні), бізнес-тренер Віталій Івахов.
Послухати поради від досвідченого фахівця з організації бізнесу зібралися не тільки студенти, аспіранти та викладачі різних факультетів ЗНУ, а й представники інших запорізьких вишів. Координатором зустрічі виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська.
На початку розмови учасники отримали перше завдання – концептуалізувати мету своєї участі у майстер-класі. Виявилося, що більшість присутніх зібралися тут не просто послухати поради, а насправді дещо змінити власну світоглядну концепцію щодо підходу вибору професійної діяльності. Адже навчаючись за тією чи іншою спеціальністю, учасники зібрання, насправді розвивають навички і мають бажання працювати не лише в одній галузі, а спробувати максимально розвивати свої таланти, аби досягти кар’єрного успіху. Багато хто бачить себе саме у бізнесі та інноваційних напрямах діяльності тощо.
Спікер наголосив на необхідності кожної особистості, яка мислить власну діяльність у сучасному світі, який стрімко розвивається, усвідомлювати себе у ролі суб’єкта, а не об’єкта дії і самостійно планувати власний розвиток. Він порадив створювати перспективні картинки, у яких молоді люди бачать себе і свою справу – через 1 рік, 5 років тощо. І, відповідно до цього, намагатися вибудовувати плани для здійснення цих задумів.
Аби наочно продемонструвати приклади позитивного та негативного мислення і результати дії обох цих факторів, Віталій Івахов навів приклади з власного життя. Головною тезою, яку висунув автор тренінгу, є така: «Світ вимагає до себе уваги, а не звертає увагу на те, що у вас є». Так він вказав присутнім на необхідність розвиватися відповідно до вимог часу. Адже щойно людина дозволить собі зупинитися у своєму розвитку і зростанні, вона ризикує лишитися на узбіччі життя.
Сучасні фахівці мають обирати не просто напрям професійної діяльності, а вміти бути універсальними працівниками і не просто акумулювати певні знання, а формувати цілий комплекс компетенцій. Фахівець, який прагне бути успішним на ринку праці повинен володіти цілим міксом фахів: окрім напряму спеціалізації, він має опанувати цифрові технології, знати кілька мов, основи психології та комунікації, а також тайм-менеджменту.
Власний успіх у бізнесі сам Віталій Івахов вбачає у тому, що себе не відчуває директором, керівником виробництва, а вважає інструктором, бізнес-тренером свого колективу, який має реалізувати певні проекти. Майбутнє він бачить таким, де команди замінять фахи та посади, а кожен учасник команди стане універсальним фахівцем. З цього приводу головною порадою для учасників тренінгу стала установка не зупинятися на досягнутому, постійно розвивати власні компетенції, а також вивчати досвід успішних людей, як-от: Стів Джобс, Том Пітерс тощо.
Щодо результативності тренінгу висловився один з його учасників – першокурсник факультету іноземної філології Максим Черкасов. «Вважаю, корисною є порада – йти у ногу із часом, постійно відчувати його зміни і налаштовуватися на них. Ця зустріч із фахівцем своєї справи, людиною сучасною і досвідченою, певним чином змінила мій власний світогляд щодо професійної діяльності. Принаймні, тепер знаю, у якому напрямку маю розвиватися», – зазначив він.
Наприкінці зустрічі усі 23 учасника цього майстер-класу отримали сертифікати.
Олена Хлистун
Фотографії: Марія Резнікова, Катерина Грищенко