Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літня правнича школа продовжить свою роботу в ЗНУ

Літня правнича школа продовжить свою роботу в ЗНУ

Літня правнича школа продовжить свою роботу в ЗНУ
10.06.2016 09:22 Все Факультети Юридичний Юрфак літня правнича школа

Впродовж двох днів, 9 і 10 червня на базі юридичного факультету ЗНУ в рамках роботи Літньої правничої школи для студентів-юристів, учнів, вчителів спеціалізованих та загальноосвітніх шкіл, службовців органів місцевого самоврядування, державних службовців, представників правничих громадських професійних організацій будуть проходити тематичні заняття.

Ці заняття буде проводити завідувач кафедри кримінального права і правосуддя, доктор юридичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, член Науково-консультативної ради при Верховному суді України Олександр Дудоров.
Треба зазначити, що проведення таких заходів стало можливим завдяки роботі Координатора проектів ОБСЄ в Україні з реформування системи юридичної освіти в Україні. Метою ж Координатора проектів ОБСЄ в Україні є створення таких модельних програм навчальних дисциплін, які допоможуть сформувати нові підходи до викладання фундаментальних юридичних дисциплін. Так, відповідно до рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи в університетську освіту має запроваджуватись професійне навчання щодо Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. У цьому сенсі видання посібника «Кримінальне право» за авторством Олександра Дудорова та Миколи Хавронюка стало корисним як для викладачів з кримінального права, так і для правничої спільноти України. Цей посібник є одним із низки публікацій, які розроблялись Координатором проектів ОБСЄ в Україні з фундаментальних правничих дисциплін і на його основі сплановані серія тематичних занять літньої правничої школи.
Як зазначає завідувач кафедри кримінального права і правосуддя Олександр Дудоров, заняття будуть проводитись за такими напрямками і тематикою, як: проблемні питання кримінального права, проблеми службових злочинів, проблемні питання відповідальності за господарські злочини, система заходів кримінально-правового характеру, інститут співучасті та критичний огляд нових дисертаційних досліджень з кримінального права. Так, студенти юридичного факультету зможуть взяти участь у цих заняттях і підвищити свій рівень знань з права, дізнатись більше про концепцію кримінального права, заходи кримінально-правового характеру. У свою чергу, учням розкажуть про примусові заходи правового характеру, особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, а держслужбовцям та представникам правничих громадських професійних організацій про особливості кримінально-правової характеристики корупційних злочинів.
Загалом, упродовж місяця учасники школи зможуть взяти участь у майстер-класах, тематичних лекціях, бесідах, модельних судових засіданнях, виїзних навчальних заняттях, на яких будуть присутні юристи-практики, нотаріуси, адвокати, які оцінять і проаналізують роботу студенів. Крім того, до занять в Літній правничій школі будуть залучені представники прокуратури Запорізької області, Територіального управління юстиції Запорізької області, Головного управління Національної поліції. Також плануються виїзні заняття в Апеляційному та Господарському суді Запорізької області та зустріч і майстер-клас з правниками з США, які розкажуть про особливості і структуру банківської системи та особливості і специфіку податкової системи Америки. Це дозволить отримати чимало корисної фахової інформації та підвищити рівень лінгвістичної правової підготовки. Нагадуємо, що робота школи буде тривати до кінця червня.

Олена Переверзєва

Схожі новини