Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент ЗНУ Олег Пелипенко взяв участь у Міжнародному форумі із забезпечення прав людини

Студент ЗНУ Олег Пелипенко взяв участь у Міжнародному форумі із забезпечення прав людини

Студент ЗНУ Олег Пелипенко взяв участь у Міжнародному форумі із забезпечення прав людини
13.06.2016 14:32 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет наука міжнародна діяльність

10-11 червня в Києві на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» провели III Міжнародний науково-практичний форум студентів та аспірантів. Захід відбувався за підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida, Folke Bernadotte Academy. Запорізький національний університет на зібранні молодих науковців із провідних вишів країни гідно представив студент 2 курсу юридичного факультету Олег Пелипенко.

Наш студент взяв активну участь у роботі секції «Проблеми забезпечення прав людини». Його наукова робота «Реалізація верховенства права щодо внутрішньо переміщених осіб на території України: питання теорії та практики» (науковий керівник – декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць) викликала неабияке зацікавлення та стала приводом для жвавого обговорення між керівниками секції та її учасниками. Сам Олег зазначає, що обрати цю тему для дослідження його спонукала її актуальність. Він, за порадою свого наукового керівника Тетяни Коломоєць, звернувся до співробітників штабу Допомоги тимчасово переміщених осіб Державної служби надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області. Опрацювавши надану статистичну інформацію, Олег Пелипенко дійшов висновку, що на сьогодні для забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на території України – і громадянських, і тих, що гарантовані кожній людині Конституцією України, – потрібно терміново змінювати та допрацьовувати законодавчу базу. Особливої гостроти це питання набуває через те, що йдеться про реалізацію прав 2 млн осіб. Загалом, у роботі Форуму, крім представника нашого вишу, взяли участь студенти Uniwersytet Jagellonski (Польща), Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Харківського національного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Запорізького національного технічного університету, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків) та Національного університету «Одеська юридична академія».
На початку заходу учасників привітав декан факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», доцент кафедри галузевих правових наук Денис Азаров. Зокрема, Денис Сергійович зазначив: «Процес реалізації принципу верховенство права та прозоре функціонування місцевого самоврядування – це ті теми, які мають бути дослідженими у всіх площинах. Це робиться задля їхнього вдалого застосування на практиці. Питання прав і свобод людини на сьогодні є однією з найважливіших проблем внутрішньої та зовнішньої політики всіх держав цивілізованого суспільства. Цей науково-практичний форум є кроком вперед для вирішення нагальних наукових питань і для реалізації наукового потенціалу студентів та аспірантів».
Усі учасники Форуму відзначили його цікавість, інформативність і корисність. Так, Олег Пелипенко, розповідаючи про свої враження від участі у науковому зібранні, зазначив, що: «захід проходив в інтерактивному, дискусійному форматі. Тут були презентовані дуже цікаві роботи студентів та аспірантів, деякі з них викликали жваве обговорення. Завдяки цьому Форуму, я отримав багато корисної інформації, у мене з’явилося багато ідей для подальшого дослідження». Усі учасники Форуму після його завершення отримали сертифікати про участь у цьому заході.
Нагадаємо, що Олег ще навчаючись на першому курсі, активно долучився до наукового життя нашого університету. Він уже встиг взяти участь у кількох престижних наукових заходах, які проходили як у Запоріжжі, так і в Києві. Серед його основних наукових уподобань – галузь адміністративного права. На думку нашого студента, це – дуже перспективний напрямок для наукових досліджень, адже ця правова галузь потребує реформування.

Юридичний факультет

Схожі новини