13 червня в Запорізькому національному університеті розпочав свою роботу п’ятиденний семінар від Ґете-інституту для вчителів німецької мови «Говоріння, аудіювання та онлайн-ресурси на заняттях з німецької мови як іноземної». У ньому беруть участь 20 вчителів зі шкіл Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Енергодара, Токмацького та Вільнянського районів Запорізької області.
Варто зазначити, що подібні навчально-методичні семінари проходять на базі факультету іноземної філології Запорізького національного університету з 2013 року і користуються неабиякою популярністю серед вчителів. На цих семінарах вони мають змогу дізнатися більше про нові методики викладання іноземних мов та отримати новий методологічний досвід. До речі, ці семінари прирівнюються до курсів підвищення кваліфікації.
Заняття для вчителів проводить старший викладач кафедри німецької філології і перекладу факультету іноземної філології та Центру вивчення німецької мови, партнера Гете-інституту ЗНУ Наталя Шапочка. Треба зазначити, що цей захід проходить в ЗНУ вже втретє. Так, в попередніх подібних семінарах брали участь викладачі з Донецької області. Загалом, такі методико-дидактичні заходи організовуються в різних областях України у співпраці з місцевими інститутами післядипломної педагогічної освіти та МОН України.
Під час урочистого відкриття семінару проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков привітав усіх учасників, які завітали до ЗНУ. У свою чергу, керівник Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ Наталія Костенко висловила переконання, що цей семінар допоможе вчителям у професійному становленні і побажала учасникам плідної роботи.
На семінарі учасники дізнаватимуться про найновіші методики викладання, обговорять важливі теоретичні проблеми, методи та методично-дидактичні принципи у викладанні німецької як іноземної, а також будуть виконувати практичні завдання з використанням онлайн-ресурсів для підвищення базових теоретичних і практичних знань з німецької мови.
Вони ознайомляться з методикою роботи над формуванням умінь і навичок аудіювання і говоріння учнів з використанням навчальних інтернет-ресурсів, сучасних німецьких пісень, рекламних відео-роликів та короткометражних фільмів. Також під час семінару познайомлять викладачів з формами міжнародних іспитів з німецької мови для учнів з рівнем А1 – В2 та технологіями підготовки учнів для здачі іспитів з німецької мови.
Після завершення семінару учасники отримають подвійні двомовні сертифікати від Міністерства освіти і науки України та Центру вивчення німецької мови, партнера Гете-інституту ЗНУ.
Олена Переверзєва