Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського семінару з проблем дошкільної освіти

У ЗНУ відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського семінару з проблем дошкільної освіти

У ЗНУ відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського семінару з проблем дошкільної освіти
14.06.2016 09:46 Всеукраїнського проблемного семінару «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти» ЗНУ ЗОІППО

Вчора на базі ЗНУ розпочала роботу літня школа для педагогів у рамках Всеукраїнського проблемного семінару «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти». Уже десятий рік поспіль у Запоріжжі його проводить КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради для працівників системи дошкільної освіти у рамках «Тижня освіти для дорослих в Україні».

Організаторами цього заходу традиційно виступили представники кафедри дошкільної освіти ЗОІППО за участю МОН України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Департаменту освіти і науки ЗОДА та ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти». Цього тижня вони проводять п’ятиденний семінар (13-17 червня), під час якого відбудуться лекції, практичні заняття, тренінги, ділові ігри, майстер-класи та культурно-розважальна програма для його учасників – українських педагогів та методистів, які працюють у галузі дошкільної освіти.
Перший день роботи семінару та урочисте пленарне засідання проходили на базі Запорізького національного університету. У заході загалом взяли участь близько 70 представників галузі дошкільної освіти з 13 регіонів України (Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Сумська, Донецька, Полтавська, Черкаська, Одеська, Харківська тощо). Гостей на Запорізькій землі вітали заступник директора Департаменту освіти і науки ЗОДА Віктор Захарчук, представники запорізьких вишів – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО Ольга Байєр та інші учасники зібрання.
Віктор Захарчук від імені керівництва Запорізької обласної адміністрації та Департаменту освіти і науки висловив вдячність організаторам заходу та представникам ЗНУ за гостинний прийом і великий внесок у проведення цього всеукраїнського семінару. Він також поінформував присутніх про реалізацію пунктів «Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки», що стосуються галузі дошкільної освіти, а також представив статистичні дані про розвиток ДНЗ у Запорізькій області, перспективи та проблемні моменти. Зокрема, спікер зосередив увагу на реалізації інклюзивної освіти на рівні дошкільних та спеціалізованих навчальних закладів для дітей.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, вітаючи присутніх, зауважив: «Саме на етапі дошкільної освіти сьогодні закладається успішне майбутнє кожної української дитини». Він також запевнив, що керівництво і працівники ЗНУ усіляко підтримуватимуть розвиток освітніх ініціатив у Запорізькому регіоні.
Гостей та учасників семінару під час його відкриття також привітали вокальні колективи Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району - «Терниця» та «Акцент» (художній керівник Тетяна Гончарова), а також багатократний лауреат пісенних конкурсів, володарка гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Берег талантів» Софія Прокопенко.
Із доповідями та презентаціями також виступили проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності ЗОІППО Тетяна Гура, начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України Олена Низковська та інші учасники засідання. У рамках семінару проходила й презентація нової комплексної освітньої програми для дошкільних навчальних закладів «Світ дитинства», розробленої авторським колективом кафедри дошкільної освіти ЗОІППО – для впровадження її в практику роботи ДНЗ України.
Наступні заходи у рамках Всеукраїнського проблемного семінару «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти» проходитимуть на базі ЗОІППО.

Олена Хлистун

Схожі новини