Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики прослухали лекцію з фактчекінгу від фахівців проекту StopFake.org

Студенти факультету журналістики прослухали лекцію з фактчекінгу від фахівців проекту StopFake.org

Студенти факультету журналістики прослухали лекцію з фактчекінгу від фахівців проекту StopFake.org
16.06.2016 16:32 Все Факультети Журналістики Журфак тренінг

16 червня в Запорізькому національному університеті відбувся тренінг «Упровадження практики фактчекінгу в українських регіонах» від журналістів проекту StopFake.org Артема Бабака й Олексія Набожняка (викладача Могилянської школи журналістики). Головна мета заходу - навчити студентів, журналістів, громадських активістів перевіряти отриману інформацію від політиків, чиновників, ЗМІ й інших джерел інформації. Відбулася зустріч за підтримки Асоціації з міжнародних справ (АМО) та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки (Transition).

Програма тренінгу передбачала п’ять тематичних блоків: вступна частина, фактчекінг у світі й Україні, правда/неправда/напівправда, можливі варіанти подачі недостовірної інформації, завершальна частина.
На початку заходу модератори розповіли про свою журналістську діяльність, а також про суть фактчекінгу та його розвиток в Україні, зіставили методи перевірки фактів, що використовують українські та зарубіжні журналісти. Спеціально для учасників тренінгу його тренери підготували гру: присутні розділилися на команди та по черзі намагалися визначити правдиві, неправдиві, напівправдиві факти, твердження та цитати.
Під час тренінгу студенти розглянули такі питання: чому фактчекінг набуває все більшої популярності в Україні? як перевіряти правдивість інформації від політиків і чиновників? як фактчекінг може сприяти громадському контролю за діяльністю влади? Окрім того, під час тренінгу обговорювався майбутній регіональний проект із фактчекінгу заяв, доповідей, виступів, висвітлення результатів діяльності запорізьких політиків та ін. Студенти долучилися до активного обговорення і запропонували власні ідеї та погляди на ситуацію із фактчекінгом у нашому регіоні.
Розглянули під час зустрічі базовий алгоритм перевірки інформації (на досвіді проектів StopFake.org та Demagog.cz) і можливі варіанти подачі недостовірної інформації. Учасники проаналізували реальні ситуації з журналістської практики – публікації з Інтернету, телебачення, журналів тощо.
Наприкінці заходу, підбиваючи підсумки, кожен студент зробив висновок, що саме корисного та нового отримав від цього тренінгу. Також усі охочі могли поставити модераторам запитання.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини