Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент Валентина Ботнер виступила з лекцією, присвяченою Джеймсу Джойсу

Доцент Валентина Ботнер виступила з лекцією, присвяченою Джеймсу Джойсу

Доцент Валентина Ботнер виступила з лекцією, присвяченою Джеймсу Джойсу
22.06.2016 11:59 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології лекція свято

Нещодавно мешканці Запоріжжя вперше долучилися до щорічного міжнародного літературного свята – Дня Уліса, який в червні у всьому світі відзначають любителі творчості Джеймса Джойса та шанувальники його найвідомішого роману. Цей незвичайний книжковий захід став можливим завдяки зусиллям його організаторів – засновників проекту «Читацький щоденник» Яни Сасіної, Максима Щербини й Олеся Барліга (Віталія Бабенка), серед яких є й випускники Запорізького національного університету. Спікером заходу стала відома літературознавець, доцент кафедри німецької філології і перекладу факультету іноземної філології нашого вишу Валентина Ботнер.

День Блума (Bloomsday), як іще інакше називають цей літературний захід, проходив на базі арт-центру «Loft Млин». На його відвідувачів чекали цікаві конкурси, дискусії тематичні фотосети. А от кульмінацією свята стала лекція Валентини Савеліївни, у якій вона охарактеризувала культовий роман Джеймса Джойса як найважливіший твір, написаний у ХХ столітті. Доповідач не лише зупинилася на алюзіях та культурних посиланнях, на котрі багатий цей роман, але й на його гіпертекстуальності, баагатоплановості та елементах гри театру абсурду, властивих для найкращих творів постмодерністського спрямування. Велику увагу лектор приділила також культурним та історичним передумовам, які сприяли появі такого потужного твору, а також його впливу на формування подальшого світового літературного процесу.
Цікаво, що серед відвідувачів заходу були як і колишні студенти Валентини Савеліївни, випускники ЗНУ, так і ті, хто вперше побував на її лекції. Однак, усі вони зійшлися на тому, що виступ дослідника зарубіжної літератури справив на них величезне враження. Про це свідчили як запитання, що поставили присутні на заході після його завершення безпосередньо Валентині Ботнер, так і те, що вони продовжили дискутувати між собою щодо найважливіших місць лекції.

Таміла Тарасенко
Фото зі сторінки лекторія «Читацький щоденник» у соцмережі Фейсбук: https://www.facebook.com/readers.diary.ua/#

Схожі новини