Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ презентували інтернет-платформу «Смарт-up»

В ЗНУ презентували інтернет-платформу «Смарт-up»

В ЗНУ презентували інтернет-платформу «Смарт-up»
24.06.2016 11:18 презентація інтернет-платформи для студентів і випускників

Сьогодні, 24 червня, в ЗНУ відбулася презентація безкоштовної інформаційної регіональної інтернет-платформи професійного успіху «Смарт-up». На ній студенти зможуть розмістити власний професійний профайл і спробувати працевлаштуватися або отримати шанс побувати на стажуванні у найкращих роботодавців міста. Захід був організований представниками громадської організації «Смарт» та Центру незалежних соціологічних досліджень ЗНУ.

Презентацію інтернет-платформи для студентів провели голова громадської організації «Смарт» Оксана Ковтун та керівник Центру незалежних соціологічних досліджень ЗНУ Надія Кузьмічова. Основною ідеєю проекту стало створення такої інтернет-платформи, яка б передбачала розміщення професійних профайлів випускників навчальних закладів і слугувала майданчиком для реалізації потреби в підборі персоналу роботодавців запорізького регіону та у працевлаштуванні випускників ПТНЗ та ВНЗ. Ця платформа зосереджується виключно на молодих фахівцях і на реальних потребах роботодавців і заснована на технології процесу взаємодії двох зацікавлених сторін, передбачаючи розміщення «працюючих» профайлів випускників навчальних закладів і реальне закриття вакансій.
Під час презентації голова громадської організації «Смарт» Оксана Ковтун пояснила студентам відмінність цієї інтернет-платформи від інших сайтів із пошуку роботи, нагадала про можливості проходження стажування і працевлаштування з її допомогою. За її словами ця платформа створюється для того, аби полегшити пошук роботи студентам, навіть якщо вони не мають досвіду роботи і запису у трудовій книжці. А також для налагодження взаємозв’язку між роботодавцями і студентами старших курсів і випускниками, забезпечуючи їх першим робочим місцем і можливістю професійної самореалізації, а підприємства – оновленим кадровим складом, який разом із досвідченими фахівцями, дасть змогу підприємству розвиватись і пристосовуватись до сучасних економічних умов. Крім того, тут буде розміщено повний перелік інформації про роботодавців.
Організатори відзначають, що особливістю такої інтеренет-платформи є: зосередженість виключно на випускниках ПТНЗ та ВНЗ, комплексний супровід здобувачів від етапу виникнення бажання оформити свій профайл на сайті до працевлаштування або отримання обґрунтованої відмови, динамічна форма профайлу, його гнучкість та адаптованість до специфіки спеціальностей молодих фахівців та здобутих ними унікальних компетенцій. Так, за допомогою цієї інтернет-платформи і профайлів студентів роботодавець буде мати змогу обрати такого молодого фахівця, який відповідає вимогам компанії.
Виступаючи перед студентами, керівник Центру незалежних соціологічних досліджень ЗНУ Надія Кузьмічова звернула увагу на особливості заповнення форми профайла. Вона зауважила, що в профайлах акцент робиться на висвітленні практичних компетенцій здобувачів, а не на офіційному досвіді роботи, що робить таку форму більш адаптованою до сучасних ринкових умов, особливостей професії і професійних напрямків. До речі, його студенти можуть заповнити в будь-який час в електронній формі. На думку спікера, молоді фахівці, випускники та студенти під час пошуку роботи повинні бути орієнтовані не тільки на фінансовий результат, але і на отримання професійних навичок.
Треба зауважити, що платформа «Смарт-up» не просто пасивно транслює відкриті вакансії роботодавців регіону та забезпечує їх доступом до професійних профайлів випускників запорізьких ВНЗ, але під запити роботодавців ініціює заходи відповідної спрямованості, супроводжуючи до закриття вакансії та отримання мотивованої відповіді щодо відхилених кандидатур молодих фахівців.
Організатори проекту сподіваються, що результатом роботи платформи стане зменшення відтоку молодих фахівців у інші регіони країни, соціально-економічний розвиток підприємства та регіону в цілому, підвищення рівня адаптованості вищої освіти і ринку праці через налагодження механізму ефективної комунікації.
Наразі проект реалізується за підтримки Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) за фінансової підтримки NED. До речі, студенти, які не мали можливості бути присутніми на заході, але бажають скористатись платформою і отримати роботу можуть заповнити анкету за посиланням http://goo.gl/forms/SrZf1irVszfgUvYs2

Олена Переверзєва