Студенти 1-2 курсів філологічного факультету повернулися з фольклорної та діалектологічної практик із Західної України. Протягом тижня під керівництвом професора кафедри української літератури Валентини Кравченко і доцента кафедри української мови Наталії Зубець вони збирали закарпатський фольклор та записували місцеві говірки. Таке чудове поєднання здобуття потрібних висококваліфікованим фахівцям практичних навичок і відпочинку в мальовничій місцевості стало можливим завдяки дієвій співпраці представників філологічного факультету Запорізького національного університету із колегами з Ужгородського національного університету.
На початку свого візиту до Західної України студенти ЗНУ та їхні викладачі завітали на філологічний факультет Ужгородського національного університету. Там їх гостинно зустріли: проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел і декан філологічного факультету цього вишу Галина Шумицька. У своєму привітальному слові представники керівництва ужгородського ВНЗ наголосили на важливості партнерства між нашими вишами і висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, зокрема в галузі академічного обміну студентами та в наукових публікаціях.
До речі, під час цієї зустрічі запорізьким гостям подарували примірники збірника наукових статей ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та аспірантів «Актуальні проблеми філології та журналістики». До неї увійшла і наукова розвідка студента Запорізького національного університету Вадима Молоцького, який разом із одногрупниками завітав на практику до Закарпаття.
Усі студенти-учасники практики залишилися дуже задоволеними її перебігом. Вони запевнили, що такі поїздки мають великий вплив на формування їхніх вмінь, поглиблення знань про рідну країну. Так, вони змогли з перших вуст почути розповіді про історичні події, побут та фольклор мешканців Закарпаття, дізнатися більше про їхнє повсякденне життя. Багато хто з наших студентів уперше побував на Західній Україні, тож вони були вражені красою цього краю й остаточно переконалися, що лише об’єднавши зусилля мешканців різних областей України, у майбутньому можна досягти процвітання й розвитку нашої держави.
Студенти щиро вдячні керівництву Запорізького національного університету та рідного факультету, представники якого змогли подбати про таку чудову практику, а також викладачам Ужгородського національного університету.